Michał Baran: Wyszła różnica klas, Stelmet BC włączył piąty bieg

W piątek Stelmet BC Zielona Góra pokonał we własnej hali Miasto Szkła Krosno 100:76. - Na koniec meczu wyszła różnica klas. Zielonogórzanie włączyli piąty bieg - przyznał Michał Baran, trener krośnian.

Dawid Borek
Dawid Borek
Michał Baran WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Michał Baran
Zespół Miasta Szkła Krosno w pierwszej połowie sprawił Stelmetowi BC Zielona Góra sporo kłopotów. Do przerwy goście tracili do mistrzów Polski zaledwie pięć punktów. - Ciężko mówić o dobrej pierwszej połowie, gdy tracimy 50 punktów, natomiast po pierwszych dwóch kwartach jest niewątpliwie wrażenie, że graliśmy solidnie. Błędy kroków Pinkstona i dwie straty Sroki w końcówce pierwszej połowy były ewidentnymi prezentami dla gospodarzy, którzy to wykorzystali. Gdyby nie to, przed przerwą mogliśmy mieć przewagę. W drugiej połowie Stelmet BC włączył piąty bieg. Myślę, że oblicze meczu zmienił Florence. Na koniec spotkania wyszła różnica klas na poszczególnych pozycjach, szczególnie jeśli chodzi o fizyczność - przyznał Michał Baran.

W drugiej połowie zielonogórzanie prezentowali się już znacznie lepiej od Miasta Szkła, czego dowodem jest wygrana w stosunku 100:76. - W pierwszej połowie, choć defensywnie nie zagraliśmy spektakularnie, to jednak przed przerwą byliśmy od Stelmetu BC na dwa posiadania. W trzeciej kwarcie coś się zacięło, zarówno w ataku, jak i obronie. Pojawiło się kilkanaście punktów straty. Zaczęliśmy grać szarpaną koszykówkę, za bardzo indywidualną, a mniej drużynową. Goniliśmy, ale nie udało się zniwelować przewagi Stelmetu BC - skomentował Dariusz Oczkowicz.

Zawodnicy Stelmetu BC, bo ważnym triumfie nad Sidigasem Avellino w Lidze Mistrzów, odpowiednio przygotowali się mentalnie do starcia w PLK. Biało-zielonym nie zabrakło motywacji. - Myślę, że oba zespoły pokazały potencjał ofensywny, szczególnie w pierwszej połowie. Gratulacje dla moich zawodników za drugą i trzecią kwartę i za to, że pomimo tego, że kilka dni wcześniej wygrali bardzo ważny mecz, do piątkowego spotkania podeszli z pełną koncentracją. Miasto Szkła pokazało dużo charakteru i sporo możliwości. MVP? 25 asyst jako zespół - ocenił Artur Gronek.

- Bardzo cieszymy się z kolejnego zwycięstwa. Dobrze, że w drugiej połowie odnaleźliśmy swój rytm i złapaliśmy wiatr w żagle, dzięki czemu udało się dość łatwo wygrać. Najważniejsze, że skończyliśmy spotkanie bez kontuzji - dodał Jarosław Mokros.

Czy po pierwszej połowie spodziewałaś/eś się, że Stelmet BC w drugiej części zbuduje taką przewagę nad Miastem Szkła?