Horror w Koszalinie dla AZS-u. Błysk geniuszu Kumpysa

Z piekła do nieba. Po znakomitej czwartej kwarcie koszykarze AZS-u Koszalin w 8. kolejce PLK pokonali Miasto Szkła Krosno 89:84. Bohaterem gospodarzy okazał się Modestas Kumpys.

Jakub Artych
zawodnicy AZS-u Koszalin Materiały prasowe / azs.koszalin.pl / Na zdjęciu: zawodnicy AZS-u Koszalin
Jeszcze na sześć minut przed końcem meczu Miasto Szkła prowadziło 73:63. Krośnianie grali bardzo spokojnie i wydawało się, że nikt nie odbierze im zwycięstwa. A jednak. Ambicja i determinacja gospodarzy zostały nagrodzone w końcówce spotkania.

W pierwszej połowie to był teatr dwóch aktorów. Na parkiecie rządzili Amerykanin JayVaughn Pinkston oraz Litwin Modestas Kumpys. Obaj znakomicie dysponowani i niezwykle skuteczni. To nie pierwszoplanowi gracze decydowali wówczas o wyniku, tylko ich zaplecze. W szeregach AZS-u Kumpysa wspierali jedynie Damian Jeszke oraz Qyntel Woods.

W zespole Miasta Szkła tych zawodników było zdecydowanie więcej. Świetny początek trzeciej kwarty miał choćby Davis Lejasmeiers, który systematycznie powiększał prowadzenie gości z Podkarpacia. Dwucyfrową liczbę punktów zanotowało również czterech innych graczy z Krosna.

Przełomowa dla losów meczu okazała się czwarta kwarta. Przyjezdni zaczęli popełniać proste błędy, które znakomicie wykorzystali gospodarze. W drugiej połowie świetnie grał Jakub Dłoniak, który łącznie zdobył 19 punktów. Najskuteczniejszy okazał się jednak Kumpys, autor 29 oczek.

Co mówią statystyki? W zbiórkach lepsi okazali się krośnianie (44-35). W asystach dominowało również Miasto Szkła (17-11). Największą bolączką przyjezdnych były jednak straty (16-8).

AZS Koszalin - Miasto Szkła Krosno 89:84 (15:17, 24:27, 18:21, 32:19)

AZS: Kumpys 29, Dłoniak 19, Woods 14, Baldwin 9, Jeszke 8, Kiwilsza 5, Wadowski 5, Kucharewicz 0, Młynarski 0.

Miasto Szkła: Pinkston 21, Jakóbczyk 13, Mustapić 12, Hajrić 10, Lejasmeiers 10, Alexis 8, Gaddefors 4, Oczkowicz 3, Sroka 2, Grochowski 1.