Czarni towarzysko lepsi od Kinga

Mimo przerwy reprezentacyjnej kluby PLK nie próżnują i przygotowują się do kolejnych meczów. W piątek wieczorem sparingowe spotkanie rozegrali Czarni Słupsk i King Szczecin, w którym lepsi okazali się ci pierwsi, wygrywając 72:70.

Michał Żurawski
Czarni Słupsk WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Czarni Słupsk

Trenerzy Marek Łukomski oraz Mindaugas Budzinauskas nie chcieli, aby ich zespoły podczas przerwy wypadły z rytmu meczowego, dlatego postanowili zorganizować spotkanie sparingowe. Te znacznie lepiej rozpoczęli goście ze Szczecina, którzy do przerwy dominowali na parkiecie i prowadzili 36:21. W drugiej połowie role się jednak odwróciły, a gospodarze zaczęli nadrabiać straty, doprowadzając do bardzo ciekawej i zaciętej końcówki. Ostatecznie nerwy na wodzy lepiej trzymali Czarni, którzy tryumfowali dwoma punktami.

W ekipie Czarnych Panter nie wystąpił C.J. Aiken, który od kilku dni nie trenuje z zespołem.

Czarni Słupsk - King Szczecin 72:70 (6:15, 15:21, 32:17, 19:17)

Czarni: Drew 23, Artis 11, Watts 9, Stelmach 9, Seweryn 9, Blaus 5, Mantas 3, Wall 2, Urban 1.

Czy Czarni Słupsk przełamią w następnej kolejce serię porażek?