NBA: wpadka Boston Celtics, Drummond był z innej planety!

Andre Drummond był bohaterem Detroit Pistons, którzy niespodziewanie pokonali na wyjeździe najlepszą obecnie ekipę w NBA, Boston Celtics. Tłoki triumfowały 118:108.

Jacek Konsek
Andre Drummond Getty Images / Na zdjęciu: Andre Drummond
26 punktów (10/12 z gry!), 22 zbiórki, sześć asyst i cztery przechwyty - to niesamowita linijka Andre Drummonda - bohatera Detroit Pistons. Jeśli do tego dodamy wyczyn Tobiasa Harris, czyli 31 punktów przy skuteczności 11/16, to pokazuje obraz jak silne były Tłoki podczas meczu z liderem NBA. Drużyna z Michigan zasłużenie wygrała 118:108 i z bilansem 13-6 jest drugą siłą Wschodu.

Celtowie przegrali po raz pierwszy u siebie od premierowej nocy tego sezonu. Drummond w pierwszej kwarcie miał 10 zbiórek, a w ostatnich 5,5 minutach zdobył 11 punktów. To koszykarz, który studiował i grał na uczelni Connecticut, położonej niedaleko od Bostonu. - Na długo zapamiętamy ten występ, to była jedna z tych niezapomnianych nocy - cieszył się center Pistons.

Mimo porażki, Celtics z bilansem 18-4 są najlepszym zespołem w lidze. 23 punkty wywalczył dla nich rezerwowy Marcus Smart, z kolei Kyrie Irving do 18 oczek dołożył dziewięć asyst. Po 16-meczowej serii zwycięstw drużyna trenera Stevensa poniosła dwie porażki w ostatnich czterech spotkaniach.

Kiedy w Golden State Warriors brakuje Stephena Curry'ego i Kevina Duranta, Wojownicy mają problemy. Zdarzają im się wtedy takie wpadki, jak choćby porażka we własnej hali ze słabymi Sacramento Kings. Królowie mieli przed tym meczem bilans na wyjeździe 1-9, a mimo tego udało im się pokonać mistrzów NBA. Kluczową akcję przeprowadził w ostatnich sekundach czwartej kwraty Bogdan Bogdanović, który po indywidualnym wejściu trafił na 108:106.

Derby Miasta Aniołów miały tylko jednego bohatera. Okazał się nim Louis Williams, który zdobył 42 punkty dla Clippers! Doświadczony snajper miał 14/14 z linii i 12/21 z gry, wspierał go Blake Griffin, autor 26 punktów, 11 zbiórek i sześciu asyst. Póki co, obie ekipy z Los Angeles w tym sezonie na minusie. Lakers 8-11, z kolei Clippers 7-11 - oba wyniki zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Po raz pierwszy od maja na parkiecie pojawił się Tony Parker - ikona San Antonio Spurs. W swoim 1144 meczu w karierze spędził w grze 14 minut, w czasie których zdobył sześć punktów i rozdał cztery asysty. - Czułem się nieco jak debiutant, ale kiedy zobaczyłem tę publiczność, to od razu poczułem się podekscytowany - powiedział Francuz.

Spurs ostatecznie pokonali Dallas Mavericks 115:108, a LaMarcus Aldridge rzucając 33 punkty ustanowił swój rekord sezonu. 25 oczek dołożył Pau Gasol. Ostrogi z bilansem 13-7 zajmują 4. miejsce w Konferencji Zachodniej.