Euroliga: Luka Doncić z innej planety! Trafił przez cały parkiet! (wideo)

Luka Doncić po raz kolejny potwierdził swoją wielką klasę! Młody koszykarz poprowadził Real Madryt do wygranej w koszykarskich Gran Derbi, popisując się przy tym fenomenalnymi zagraniami.

Piotr Szarwark
Luka Doncić, nadzieja słoweńskiej koszykówki Newspix / Artur Podlewski / Na zdjęciu: Luka Doncić, nadzieja słoweńskiej koszykówki

Real Madryt bardzo pewnie pokonał FC Barcelona Lassa w rozgrywkach koszykarskiej Euroligi (87:75), ale równie ważne jak wynik jest to, co wyprawiał w tym meczu niesamowity Luka Doncić. 18-latek był zdecydowanie najlepszym graczem na parkiecie, dokonując przy tym kapitalnych rzeczy.

Słoweniec popisał się niewiarygodnym rzutem równo z syreną kończącą trzecią kwartę rywalizacji. Oddał go spod własnego kosza, a ułamki sekund później publiczność w Madrycie oszalała.

To nie był jednak koniec jego magii. W jednej z akcji czwartej kwarty młody zawodnik spektakularnie zakręcił swoim rywalem, minął go z dużą łatwością i podzielił się piłką z kolegą, który asystę zamienił na punkty.

Utalentowany koszykarz zakończył spotkanie z dorobkiem 16 punktów (3/3 za dwa, 3/7 z dystansu i 1/3 z linii rzutów wolnych), dokładając do tego siedem asyst i sześć zbiórek. Królewscy odnieśli szóste zwycięstwo w Eurolidze, dzięki czemu aktualnie zajmują ósmą pozycję w tabeli.

Warto dodać, że oba kluby spotkały się ze sobą dwa dni wcześniej w rozgrywkach ligi hiszpańskiej. Wówczas FC Barcelona triumfowała w Madrycie 84:80.

Czy Luka Doncić w przyszłości będzie numerem jeden draftu NBA?