Euroliga: fatalny finisz i porażka CCC w Sopronie

Tylko w pierwszej połowie CCC Polkowice było w stanie powalczyć z faworyzowanym Sopron Basket. Po zmianie stron wszystko toczyło się dyktando węgierskiego zespołu, który wygrał ostatecznie 70:53.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszykarki CCC Polkowice Materiały prasowe / Sebastian Stankiewicz / CCC Polkowice / Na zdjęciu: koszykarki CCC Polkowice
Polkowiczanki do Sopronu jechały z nadzieją na udane zakończenie występów w 2017 roku. Niestety po dobrym początku, finisz nie okazał się już tak doskonały.

Sopron Basket do wygranej poprowadził duet Yvonne Turner - Aleksandra Crvendakić. Pierwsza uzyskała 16 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty i 3 przechwyty. Druga dodała 15 oczek i 9 zbiórek.

Pomarańczowe weszły w mecz bardzo dobrze, ale od drugiej kwarty to gospodynie zaczęły przejmować inicjatywę i budować swoją przewagę.

CCC starało się trzymać, a w 33 minucie po punktach Antoniji Sandrić przegrywało tylko 53:60. Niestety punkty Chorwatki okazały się ostatnimi polkowiczanek w tym meczu, a gospodynie zakończyły starcie serią 10:0.

Trener George Dikeoulakos mocno ograniczył rotację w Sopronie grając praktycznie piątką koszykarek. Dodatkowo Pomarańczowe grały raczej indywidualnie, notując zaledwie 9 asyst przy 19 aż rywalek.

Pomarańczowe przegrały swój siódmy mecz na euroligowych parkietach i ich sytuacja nie jest do pozazdroszczenia tym bardziej, że swój mecz wygrał francuski Bourges Basket, który uciekł tym samym ekipie CCC na dwa zwycięstwa.

W pierwszej serii spotkań Sopron Basket wygrał w Polkowicach 73:70

Sopron Basket - CCC Polkowice 70:53 (16:20, 23:13, 16:12, 15:8)

Sopron: Yvonne Turner 16, Aleksandra Crvendakić 15, Tina Jovanović 12, Crystal Langhorne 8, Jelena Milovanović 8, Angela Salvadores 5, Zsofia Fegyverneky 4, Debora Dubei 2.

CCC: Bria Holmes 12, Alysha Clark 11, Temi Fagbenle 10, Artemis Spanou 6, Weronika Gajda 6, Elina Dikeoulakou 4, Antonija Sandrić 2, Magdalena Leciejewska 2.