Euroliga: Nadieżda ponownie ograła Wisłę CanPack

Nadieżda Orenburg wygrała drugi mecz w Eurolidze w tym sezonie - po razu drugi ograła Wisłę CanPack Kraków. Tym razem we własnej hali rosyjski zespół wygrał 67:61. Biała Gwiazda musiała odrabiać aż 22 punkty straty.

Krzysztof Kaczmarczyk
Cheyenne Parker w akcji na kosz rywalek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Cheyenne Parker w akcji na kosz rywalek
To mógł być spektakularny powrót, ale ostatecznie nie udało się przełamać Nadieżdy. Wisła w trzeciej kwarcie przegrywała rekordowo różnicą 22 "oczek", a w końcówce miała rywalki na wyciągnięcie ręki.

Biała Gwiazda miała ogromne problemy ze skutecznością. Najskuteczniejsza Leonor Rodríguez co prawda zdobyła 16 punktów, ale trafiła tylko 5 razy przy 18 rzutach. Maurita Reid miała 2 na 12 z gry, a Cheyenne Parker 1 na 8.

Wicemistrzynie Polski pudłowały na potęgę od początku spotkania - w samej pierwszej kwarcie wykorzystały ledwie 3 z 17 rzutów z gry i miały 13 oczek straty. Coś drgnęło w kolejnej, w której podopieczne Krzysztofa Szewczyka zdobyły 20 oczek. Nadieżda grała jednak równie skutecznie, dlatego Wisła nie mogła "złapać" rywalek. Co gorsza po zmianie stron przewaga Nadieżdy rosła, a m.in. po dwóch trójkach Sandry Ygueravide - byłej koszykarki Wisły - gospodynie prowadziły nawet 51:29.

Biała Gwiazda nie dawała jednak za wygraną i ruszyła w pogoń. Na pięć minut przed końcem kontrę trójką skończyła Rodriguez, a straty wicemistrzyń Polski zmalały do zaledwie pięciu "oczek".

Na minutę przed końcem Nadieżda prowadziła już tylko 62:60, ale w końcówce arcyważne akcje kończyła Kseniia Tikhonenko, która ostatecznie zapewniła swojej drużynie drugi triumf w sezonie.

W Krakowie Nadieżda triumfowała 63:58. Wówczas katem Białej Gwiazdy okazała się Emma Connon, autorka 24 punktów i 8 zbiórek.

Nadieżda Orenburg - Wisła CanPack Kraków 67:61 (22:9, 18:20, 16:10, 11:22)

Nadieżda: Sandra Ygueravide 15, Brionna Jones 10, Anastasiya Shilova 8, Kseniia Tikhonenko 8, Emma Connon 7, Ekaterina Fedorenkova 7, Mariia Cherepanova 5, Anastasiia Tochilova 3, Yana Degtyarskaya 2, Zhosselina Maiga 2.

Wisła CanPack: Leonor Rodriguez 16, Tamara Radocaj 14, Giedre Labuckiene 8, Sonja Greinacher 7 (10 zb), Maurita Reid 7, Cheyenne Parker 5, Magdalena Ziętara 4.