NCAA: Maciej Bender drugi w lidze. Double-double Dominika Olejniczaka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Andrzej Romański / PZKosz / Na zdjęciu: Dominik Olejniczak w koszulce reprezentacji Polski

We wtorek w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA zobaczyliśmy dwóch Polaków, ale tylko jeden z nich cieszył się z wygranej.

[tag=61604]

West Virginia Mountaineers[/tag] (15-1) kontynuuje zwycięską passę. Tym razem pokonali oni uczelnię Baylor Bears (11-5) 57:54. Maciej Bender w tym pojedynku na parkiecie spędził 9 minut i zapisał się w statystykach jednym przechwytem. Po 12 "oczek" zdobyli Lamonte West i Daxter Miles Jr. Co istotniejsze jego drużyna po serii wygranych spotkań awansowała na drugie miejsce w całej lidze NCAA według rankingu ESPN.

Natomiast Ole Miss Rebels (9-7) ulegli w wyjazdowym starciu z Auburn Tigers (15-1, nr 22 w lidze) 70:85. Grając z ławki Dominik Olejniczak przez 30 minut rzucił w meczu 10 punktów, trafiając aż 5 z 7 prób z gry. Ponadto nasz podkoszowy zanotował 10 zbiórek (w tym 6 ataku), 3 przechwyty i blok. Wszystko to złożyło się na pierwsze double-double Polaka w bieżących rozgrywkach.

Czy Maciej Bender ma szansę na udział w tegorocznym Final Four?