NCAA: Patryk Szpir najlepszy z Polaków

W sobotę w nocy polskiego czasu na uniwersyteckich parkietach ligi NCAA wystąpiło czterech Polaków, a najlepiej z nich zaprezentował się Patryk Szpir.

Stanisław Grabowski
Jakub Nizioł Materiały prasowe / Matt Aguirre / Na zdjęciu: Jakub Nizioł
Chicago State przegrało u siebie bardzo wysoko w starciu z New Mexico State 60:97. Pomimo tego nieźle zaprezentował się Patryk Szpir, który w ciągu 19 minut gry zapisał na swoim koncie 8 punktów (4/4 za 1, 2/4 za 2, 0/1 za 3), 2 zbiórki i blok. Niestety jego drużyna legitymuje się bilansem 2-16.

Porażki doznała też ekipa Cal Poly Mustangs (6-10), ulegając przed własną widownią po dogrywce w pojedynku z CS Fullerton (9-5) 97:101. Jakub Nizioł na parkiecie spędził aż 33 minuty. Nasz rzucający trafił 2 z 8 prób z dystansu, 0 z 2 rzutów z półdystansu co łącznie dało mu 6 "oczek". Do tego dołożył 7 zbiórek i asystę.

Natomiast West Virginia Mountaineers nie zwalnia tempa i po raz czternasty zeszła z parkietu zwycięska. Tym razem zespół numer "6" według rankingu ESPN, ograł Oklahoma Sooners 89:76. Maciej Bender zdobył 4 punkty w tym meczu, trafiając obie próby za 2. Ponadto zebrał 3 piłki z tablic. Znów najskuteczniejszym graczem był rezerwowy Teddy Allen, autor 20 "oczek".

Wygraną zanotowało również Ole Miss Rebels (9-6), pokonując Mississippi State (13-2) 64:58. Nasz podkoszowy Dominik Olejniczak grając z ławki w ciągu 14 minut zapisał na swoim koncie 2 punkty (1/3 za 2), 5 zbiórek (3 w ataku), 2 przechwyty, blok i stratę.

W spotkaniu Pennsylwania Quakers (10-5) z Princeton (7-8) 76:70 nie zagrał Jakub Mijakowski.

Który z Polaków ma szanse na największy rozwój dzięki grze w NCAA?