Znamy skład kadry na mecze eliminacyjne. Nie ma MVP Pucharu Polski

W lutym reprezentacji Polski koszykarek rozegra dwa kolejne mecze eliminacji do Women EuroBasket 2019. Arkadiusz Rusin podał skład, w jakim Biało-Czerwone rywalizować będą na Estonii i Białorusi.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Agnieszka Skobel WP SportoweFakty / Dariusz Tukalski / Na zdjęciu: Agnieszka Skobel
10 lutego w Tallinie z Estonią, a cztery dni później w Mińsku z Białorusią - tak wygląda terminarz reprezentacja Polski na najbliższe okienko meczów eliminacyjnych.

Arkadiusz Rusin wyselekcjonował skład kadry, który od 5 do 9 lutego rozpocznie w hali Znicz w Pruszkowie przygotowania do tych pojedynków. W dotychczasowych dwóch meczach Biało-Czerwone poniosły porażki. Najpierw w domowym spotkaniu przegrały 62:70 z Białorusinkami, potem na wyjeździe 73:53 lepsze okazały się Turczynki.

Czy są zaskoczenia? Po serii znakomitych ostatnio występów Julie McBride (sięgnęła m.in. po Puchar Polski z Artego Bydgoszcz i odebrała nagrodę MVP) pojawiły się spekulacje, że doświadczona Amerykanka z polskim paszportem ponownie znajdzie się w kadrze. Ostatecznie jednak na liście nie ma McBride, a za rozegranie odpowiadać będą Weronika Gajda i Katarzyna Trzeciak.

Skład powołany przez Rusina: Julia Adamowicz, Justyna Żurowska-Cegielska (obie Artego Bydgoszcz), Agata Dobrowolska, Marta Witkowska (obie Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin), Weronika Gajda (CCC Polkowice), Agnieszka Kaczmarczyk (1KS Ślęza Wrocław), Paulina Misiek, Aleksandra Pawlak, Magdalena Szajtauer (wszystkie InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp.), Agnieszka Skobel (Energa Toruń), Katarzyna Trzeciak (PGE MKK Siedlce), Magdalena Ziętara (Wisła CanPack Kraków),

Na tzw. liście rezerwowej znalazły się z kolei Karolina Poboży (Artego Bydgoszcz), Angelika Stankiewicz (CCC Polkowice) i Karina Szybała (1KS Ślęza Wrocław).

ZOBACZ WIDEO: PKOl ogłosił reprezentację Polski na igrzyska w Pjongczangu
Czy Julie McBride powinna wrócić do kadry?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×