I liga: koszmarna skuteczność Polfarmexu Kutno

W środowym meczu 28. kolejki I ligi Biofarm Basket Poznań pokonał na wyjeździe Polfarmex Kutno 76:72. Gospodarze nie popisali się na linii rzutów wolnych. Trafili tylko 5/19 prób.

Patryk Neumann
zespół Polfarmeksu Kutno Materiały prasowe / Na zdjęciu: zespół Polfarmeksu Kutno
Goście od początku przeważali. W premierowej odsłonie prowadzili 13:5, a nawet 19:10. Polfarmex miał lepszy fragment na przełomie pierwszej i drugiej kwarty, gdy wyrównał, ale nie poszedł za ciosem. Biofarm Basket ponownie odjechał. Obie drużyny miały problem ze skutecznością z dystansu. Kutnianie w pierwszej połowie trafili 2/10, a poznaniacy 1/9 prób. To nie był jednak największy kłopot podopiecznych Jarosława Krysiewicza. Raziła przede wszystkim niemoc na linii rzutów wolnych. Trzy trafienia na 16 prób to na tym poziomie wynik koszmarny. Zakończyło się w tym elemencie na 5/19.

Wyżej notowaną drużynę w grze o zwycięstwo utrzymywał Tomasz Wojdyła, który do przerwy zdobył 12 punktów. Wspierał go Arkadiusz Kobus. Po zmianie stron do natarcia ruszyli kutnianie. Seria 12 punktów dała im prowadzenie. Najwyższa przewaga sięgnęła pięciu "oczek". Gospodarze wstrzelili się w rzutach z dystansu. Zaczął Bartosz Majewski, a kolejne trafienia dokładali Damian Janiak i Przemysław Tradecki.

Końcówkę zdecydowanie lepiej rozegrali koszykarze z Wielkopolski, którzy zadali całą serię ciosów z za linii 6,75 metrów. Skuteczny był nie tylko Filip Struski - 19 punktów i siedem zbiórek. Wspierali go również Piotr Wieloch oraz Mikołaj Kurpisz. Biofarm Basket po raz drugi w sezonie pokonał Polfarmex. W Poznaniu było 72:64. W Kutnie 76:72. Podopieczni Przemysława Szurka byli skuteczniejsi a do tego wyraźnie wygrali zbiórkę - 44:33.

Po pięciu porażkach z rzędu przełamała się Zetkama Doral Nysa, która pokonała Energę Kotwicę 79:57. Różnica w tabeli pomiędzy tymi drużynami zmalała do punktu na korzyść gości. Koszykarze z Kłodzka mają jednak lepszy bilans bezpośrednich spotkań. Środowy mecz lepiej rozpoczął zespół z Kołobrzegu, który w końcówce pierwszej kwarty prowadził 22:13. Kolejne odsłony należały jednak zdecydowanie do gospodarzy.

Zetkamę do ważnego tryumfu poprowadzili Tomasz Stępień i Marc-Oscar Sanny. Istotne było dziewięć "trójek" przy pięciu rywali, ale również całkowita dominacja pod tablicami - 51:28. Wyróżnić za zbiórki trzeba Mateusza Kasińskiego. Wobec tych czynników nie miało znaczenia 18 strat przy 10 Kotwicy.

Wyniki środowych spotkań 28. kolejki I ligi:

Polfarmex Kutno - Biofarm Basket Poznań 72:76 (16:19, 13:15, 22:15, 21:27)

Polfarmex: Majewski 15, Kobus 12, Wojdyła 12, Janiak 11, Tradecki 9, Marek 6, Szwed 5, Zębski 2, Pawlak 0.

Biofarm Basket: Struski 19, Konopatzki 13, Fiszer 12, Kurpisz 12, Wieloch 12, Metelski 4, Czyż 2, Gruszczyński 2, Samsonowicz 0, Smorawiński 0, Tomaszewski 0.

Zetkama Doral Nysa Kłodzko - Energa Kotwica Kołobrzeg 79:57 (15:22, 22:14, 23:13, 19:8)

Zetkama Doral Nysa: Stępień 21, Sanny 16, Lipiński 10, Kasiński 6, Kowalski 6, Kulon 6, Jodłowski 4, Malona 4, Wojciechowski 4, Kliniewski 2, Rogalewski 0.

Energa Kotwica: Grujić 12, Przyborowski 11, Ryżek 10, Dzierżak 7, Rduch 7, Łukasz Bodych 5, Żmudzki 3, Dobriański 2.