Spójnia rozbita! - wyniki pierwszych finałowych spotkań II ligi koszykarzy

W niedzielę rozpoczęła się decydująca walka o awans na zaplecze ekstraklasy Polskiej Ligi Koszykówki. Spośród trzech finałów najwięcej emocji było w Lublinie, gdzie miejscowy Start w dramatycznych okolicznościach wygrał z UMKS-em Kielce 82:81. Do największej niespodzianki doszło w Stargardzie Szczecińskim, gdzie zdecydowany faworyt finałowej konfrontacji, Spójnia została rozgromiona przez Akademików ze Szczecina.

Mateusz Kołodziej

Na te mecze kibice drugoligowych zespołów czekali cały sezon. W niedzielę rozpoczęły się bowiem finały play off, w których już na początku nie zabrakło sensacji.

Chodzi o pojedynek najlepszych w grupie B Spójni Stargard Szczeciński i AZS-u Radex Szczecin. Gospodarze, którzy już przed sezonem uznawani byli za zdecydowanego faworyta do awansu ulegli przed własną publicznością szczecińskim Akademikom aż 48:73. Już do przerwy goście wygrywali 39:22, a wyrównana była tylko trzecia kwarta, która zakończyła się remisem 16:16.

Bez niespodzianki było natomiast w finale grupy A, gdzie pierwszy po rundzie zasadniczej AZS Tempcold Warszawa nie dał najmniejszych szans Rosasportowi Radom. Ekipa ze stolicy wygrała 84:64 a najwięcej punktów dla zwycięzców, po 17 zdobyli Patryk Pełka i Piotr Pamuła.

Zdecydowanie najwięcej emocji było w Lublinie. W finale grupy C miejscowy Start pokonał UMKS Kielce 82:81. Pierwsza część spotkania należała do gospodarzy. Kielczanie "doszli" rywala w trzeciej kwarcie i już do zakończenia spotkania trwała wyrównana walka. Bohaterem spotkania mógł być Łukasz Pilecki, ale jego rzut osobisty na wagę remisu, wykonywany już po upływie regulaminowego czasu okazał się niecelny.

Wyniki pierwszych finałowych spotkań II ligi koszykarzy:

Tempcold AZS Warszawa - RosaSport Radom 84:64 (15:8, 23:20, 18:17, 28:19)

AZS Temcpold:

Rosasport: P.Pełka 17 (3), P.Pamuła 17 (5), K.Sulima 10, R.Wójcicki 7 (1), M.Popiołek 7 (1), T.Jaremkiewicz 6 (2), M.Exner 5 (1), M.Jankowski 4 (1), T.Śnieg 4, A.Linowski 4, M.Nowakowski 2, J.Mokros 1.

Spójnia Stargard Szczeciński - AZS Radex Szczecin 48:73 (13:16, 9:23, 16:16, 10:18)