Euroliga: zespół Adama Waczyńskiego pokonał FC Barcelonę. Osiem punktów Polaka

W meczu 27. kolejki Euroligi koszykarzy Unicaja Malaga z Adamem Waczyńskim w składzie pokonała FC Barcelonę Lassa - 95:91. Polak grał przez 13 minut.

Piotr Szarwark
Adam Waczyński Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Unicaja Malaga często spotyka się w tym sezonie z FC Barceloną Lassa, bo zespoły mierzą się ze sobą zarówno w ligowych rozgrywkach, jak i w Eurolidze. W środę zespół Adama Waczyńskiego triumfował nad ekipą z Barcelony 95:91, odnosząc swoje 11. zwycięstwo w Eurolidze.

Unicaja po 30 minutach prowadziła 76:68, a w czwartej kwarcie powiększyła przewagę nawet do 14 "oczek". Rywale nie zdołali już wrócić do gry o zwycięstwo, a jedynie zminimalizowali rozmiar porażki do czterech punktów.

Waczyński spędził na parkiecie 13 minut i w tym czasie zdobył osiem punktów (1/2 za dwa, 2/5 za trzy), dołożył jedną zbiórkę i jedną asystę. Drużynę do wygranej poprowadził Daniel Diez - autor 24 pkt.

Do końca fazy zasadniczej Euroligi pozostały już tylko trzy kolejki. Unicaja z bilansem 11-16 zajmuje 10. miejsce w stawce i jej szanse na awans do play-offów są iluzoryczne. Już w piątek Waczyński i spółka zmierzą się z Brose Bamberg.

Czy Unicaja Malaga pokona Brose Bamberg?