Oficjalnie: Adam Łapeta zagra w Asseco Gdynia!

Hit transferowy w Energa Basket Lidze. Adam Łapeta po świetnym sezonie w BM Slam Stali przenosi się do Asseco Gdynia. Środkowy ma być ważną postacią zespołu, który zagra w renomowanych rozgrywkach EuroCup.

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Adam Łapeta Materiały prasowe / Andrzej Romański / PLK / Na zdjęciu: Adam Łapeta
30-letni Adam Łapeta po świetnym sezonie w BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski miał na stole konkretne propozycje z mocnych klubów: Anwilu, Kinga i Asseco.

Środkowy wahał się, dokładnie analizował poszczególne oferty, w końcu wybrał propozycję z Gdyni. W tym klubie debiutował w ekstraklasie, grał przez kilka lat, także w rozgrywkach Euroligi.

Teraz z Asseco Gdynia wystąpi w renomowanym Pucharze Europy (EuroCup). To właśnie możliwość gry w europejskich pucharach skusiła Łapetę do podpisania rocznego kontraktu.

- Zespół z Gdyni złożył ciekawą propozycję, mają cały czas tą samą bardzo dobrą profesjonalna organizację, plus powrót do domu i rozgrywek EuroCup były bardzo kuszące - powiedział po podpisaniu umowy.

To kolejny Polak w składzie gdyńskiego zespołu. Ważne umowy z klubem mają także: Krzysztof Szubarga, Marcel Ponitka, Jakub Garbacz, Mikołaj Witliński i Dariusz Wyka.

Łapeta w minionym sezonie zdobywał przeciętnie 8,6 punktu, sześć zbiórek i 1.8 bloku w ciągu 23 minut. Był jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji w Energa Basket Lidze.


ZOBACZ WIDEO Olimpiady Specjalne - rywalizowało 160 koszykarzy
Czy transfer Adama Łapety do Asseco Gdynia jest zaskoczeniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×