ME U18: fatalny start Polaków. Portugalia demoluje w drugiej kwarcie

W Skopje rozpoczęły się Mistrzostwa Europy U18 koszykarzy Dywizji B. Niestety otwarcie nie przebiegło po myśli Polaków, którzy przegrali wysoko z Portugalią.

Krzysztof Kaczmarczyk
koszulka Polski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: koszulka Polski
Na pewno nie tak podopieczni Mariusza Niedbalskiego wyobrażali sobie początek turnieju. W starciu z Portugalią już po pierwszej połowie było "po meczu".

Największe problemy Polacy mieli w defensywie. Po pierwszej kwarcie przegrywali 19:26, ale prawdziwy dramat rozegrał się w drugiej ćwiartce. Biało-Czerwoni zdołali w niej zdobyć zaledwie 5 "oczek", a na przerwę schodzili przegrywając 24:49.

Co prawda po zmianie stron gra wyglądała już zdecydowanie lepiej, ale nie zmienia to faktu, że to Portugalczycy w pełni kontrolowali wynik, wygrywając ostatecznie 76:62.

Marcin Woroniecki zdobył 23 punkty, wykorzystując m.in. 6 z 9 prób zza łuku. 15 "oczek" dołożył Aleksander Lewandowski, a dobuble-double skompletował Aleksander Balcerowski.

W swoim drugim meczu - w sobotę - Polacy o godzinie 21:00 zmierzą się ze Szwajcarami. Potem czekają ich starcia z reprezentacjami Białorusi, Rumunii i Norwegii. O awans do Dywizji A powalczą dwie najlepsze drużyny z grupy.

Portugalia - Polska 76:62 (26:19, 23:5, 15:24, 12:14)

Polska: Marcin Woroniecki 23, Aleksander Lewandowski 15, Aleksander Balcerowski 10 (12 zb), Sebastian Walda 5, Andrzej Pluta 5, Bartłomiej Pelczar 3, Mateusz Kaszowski 1, Patryk Stankowski 0, Paweł Strzępek 0, Andrzej Krajewski 0, Grzegorz Kamiński 0.

Czy Polacy podniosą się i włączą do walki o awans?