Euroliga: niewykorzystana szansa Wisły CanPack i "tylko" remis w Grecji

Wisła CanPack Kraków mogła przywieźć doskonały wynik z Grecji. Mogła, gdyby nie fatalna czwarta kwarta. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka ostatecznie zremisowały z Olympiakosem Pireus 63:63 i w rewanżu sprawa awansu jest otwarta.

Krzysztof Kaczmarczyk
Leonor Rodriguez WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Leonor Rodriguez
Po wyrównanej pierwszej połowie koszykarki spod znaku Białej Gwiazdy zaczęły przejmować inicjatywę. Niestety dla siebie przespany początek czwartej kwarty zniweczył cały wysiłek.

W 27 minucie Wisła CanPack prowadziła rekordowo różnicą aż 16 punktów (49:33), ale gospodynie jeszcze przed końcem tej części odrobiły sześć "oczek".

Krakowianki zupełnie stanęły w ataku i wynik zaczął uciekać. Po trójce Pinelopi Pavlopoulou Olympiakos prowadził już nawet 59:55. W końcówce na szczęście z pomocą przyszły rzuty z dystansu. Zza łuku trafiły kolejno Maria Conde i Leonor Rodriguez, a pojedynek zakończył się ostatecznie wynikiem remisowym.

Wspomniane Hiszpanki okazały się najskuteczniejszymi koszykarkami Wisły CanPack notując na swoim koncie po 14 punktów. Double-double skompletowała z kolei Jordin Canada, jednak liczba 7 strat przy jej nazwisku wygląda źle.

Rewanżowe spotkanie w Krakowie rozegrane zostanie w piątek o godzinie 18:30. Triumfator tej pary trafi ostatecznie do grupy B Euroligi, gdzie czekają już m.in. takie drużyny, jak Dynamo Kursk, Fenerbahce Stambuł czy Hatay BB.

Olympiakos Pireus - Wisła CanPack Kraków 63:63 (17:19, 12:13, 12:19, 22:12)

Olympiakos: Aikaterina Sotiriou 12, Pinelopi Pavlopoulou 12, Lykendra Johnson 10, Jessica Thomas 10, Evdokia Stamati 8, Anna Spyridopoulou 6, Mirna Mazić 5, Maria Aftezi 0, Afroditi Kosma 0.

Wisła CanPack: Leonor Rodriguez 14, Maria Conde 14, Mercedes Russell 12, Jordin Canada 10 (10 as), Maria Araujo 7, Sabina Oroszova 6, Bozica Mujović 0, Anna Jakubiuk 0, Klaudia Niedźwiedzka 0.

Czy Wisła CanPack wywalczy awans do fazy grupowej Euroligi?