Słodka zemsta Karolaka, Legia Warszawa ograła Trefl w Sopocie

Jakub Karolak w wielkim stylu wrócił do Sopotu. Aktualny rzucający Legii Warszawa rozegrał najlepszy mecz w sezonie, a ekipa ze stolicy pokonała Trefl 92:86. To kolejna niespodzianka sprawiona przez podopiecznych Tane Spaseva.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Karolak (nr 3) Materiały prasowe / Piotr Koperski (legiakosz.com) / Na zdjęciu: Jakub Karolak (nr 3)
Jakub Karolak dwa ostatnie sezony spędził właśnie w drużynie Trefla Sopot - teraz broni barw Legii i w Trójmieście przypomniał się fanom z najlepszej strony będąc jednym z głównych autorów wygranej Legii.

25-letni rzucający zaliczył 22 punkty trafiając m.in. pięciokrotnie zza łuku. Lepszy był tylko Omar Prewitt, autor 25 "oczek", z których 20 zdobył po przerwie.

Legia, która miała bić się o utrzymanie, ma już dodatni bilans w ligowej tabeli (3 zwycięstwa i 2 porażki). Po sensacyjnej wygranej nad Kingiem Szczecin, teraz przyszła kolej na następną niespodziankę. Triumf w Sopocie rodził się w bólach, ale finisz w wykonaniu ekipy Tane Spaseva był piorunujący.

Trefl dobrze zaczął, bo nie do zatrzymania był Vernon Taylor. Sopocianie długo prowadzili, a w trzeciej kwarcie po trójce wspomnianego Taylora było nawet 50:39 dla gospodarzy. Wtedy Legia rzuciła się do odrabiania strat i po akcji 2+ Mariusza Konopatzkiego warszawiacy tracili dwa "oczka" przed decydującą częścią.

Kluczowe minuty goście rozpoczęli od dwóch "trójek" - łącznie w tej części trafili pięć rzutów z dystansu. Trzy minuty przed końcem Trefl tracił już osiem punktów do gości, ale dwoma celnymi rzutami zza  łuku popisał się Łukasz Kolenda.

Królem końcówki okazał się Karolak. Najpierw trafił zza linii 6,75, potem popisał się przechwytem, a Prewitt po jego asyście wsadem zamknął mecz. Trefl tym samym przegrał swój czwarty mecz w sezonie na pięć rozegranych spotkań.

Trefl Sopot - Legia Warszawa 86:92 (25:19, 15:16, 21:24, 25:33)

Trefl: Vernon Taylor 28, Ian Baker 15, Łukasz Kolenda 12, Milan Milovanović 11, Paweł Leończyk 9, Damian Jeszke 7, Grzegorz Kulka 4.

Legia: Omar Prewitt 25, Jakub Karolak 22, Michał Kołodziej 12, Mariusz Konopatzki 10, Patryk Nowerski 8, Rusłan Patiejew 8, Sebasitan Kowalczyk 7, Mo Soluade 0, Roman Rubinsztejn 0.