Play-off LEGA Basket: Półfinaliści w komplecie

W ostatnim dniu ćwierćfinałów LEGA Basket Benetton Treviso pokonał na własnym parkiecie La Fortezzę Bolonia i awansował do półfinału, wygrywając całą rywalizację z bolończykami 3-2. Teraz Benetton zmierzy się z Montepaschi Siena.

Jacek Seklecki

Benetton Treviso i La Fortezza Bolonia w środowy wieczór walczyły o ostatnie miejsce w półfinałach LEGA Basket. W lepszej sytuacji był właśnie Benetton, który decydujący mecz rozgrywał na własnym parkiecie, a w tym sezonie z czterech meczów między tymi zespołami w hali Palaverde La Fortezza nie wywiozła ani jednego zwycięstwa. W tym przypadku chciała odwrócić złą passę.

Oba zespoły bardzo nieskutecznie rozpoczęły to spotkanie. Pierwsze punkty zdobyli goście i to dopiero w trzeciej minucie gry. Później jednak koszykarze wrócili do swojej dobrej dyspozycji i przez niemal całą pierwszą wartę przeważała La Fortezza. Końcówka tej części meczu należała jednak do gospodarzy, którzy od stanu 11:15, zdobyli 10 punktów, a stracili zaledwie dwa.

Jeszcze lepiej Benetton prezentował się w drugich dziesięciu minutach gry. Gospodarze odskoczyli rywalowi od stanu 33:33 na 41:33 i po pierwszej połowie prowadzili 44:36. Dobrze grał Gary Neal, który w całym spotkaniu zdobył 20 punktów i zebrał osiem piłek z tablic. Jeszcze okazalej w tej klasyfikacji wygląda wynik Charlesa Wallace’a, który zaliczył 11 zbiórek.

Słabsza dyspozycja La Fortezzy przed przerwą podziałała na zawodników trenera Matteo Boniciolliego bardzo mobilizująco i w 28 minucie meczu po punktach Keitha Langforda goście wyszli nawet na prowadzenie 54:53. Do końca trzeciej kwarty trwała zażarta walka kosz za kosz obu ekip, jednak to bolończycy przejęli inicjatywę w tym spotkaniu i przed ostatnią kwartą prowadzili 60:59.

Nie poszli jednak za ciosem, tylko dali się zdominować gospodarzom, którzy przez pięć minut tej kwarty zdobyli 16 punktów, tracąc tylko jedno oczko z linii rzutów wolnych! Mimo, że La Fortezza ponownie zaczęła gonić rywala, to nie była w stanie odrobić całych strat i przegrała ostatecznie 72:78. Do półfinału awansował Benetton Treviso, który zmierzy się z mistrzem Włoch - Montepaschi Siena.

Stan rywalizacji: 3-2 dla Benttonu Treviso

Benetton Treviso - La Fortezza Bolonia 78:72 (21:19, 23:17, 15:24, 19:12)
(Neal 20, Bulleri 17, Nicevic 16, Wood 7 - Langford 17, Chiacig 14, Giovannoni 13, Boykins 7, Vukcevic 7)