NBA: Clippers przerwali serię porażek. Skromna pomoc Gortata

Los Angeles Clippers pokonali Dallas Mavericks 125:121, przerywając serię czterech kolejnych porażek. Marcin Gortat zdobył dla kalifornijskiej drużyny cztery punkty.

Jacek Konsek
koszykarze Los Angeles Clippers Getty Images / Ezra Shaw / Na zdjęciu: koszykarze Los Angeles Clippers

12 minut na parkiecie spędził Marcin Gortat. W tym czasie trafił dwa z czterech rzutów z gry i miał siedem zbiórek, z czego trzy na atakowanej tablicy. Łodzianin punktował w pierwszej akcji spotkania, ale później jego rola została zmarginalizowana. W drugiej i czwartej kwarcie nie pojawiał się w grze.

Dla zespołu trenera Riversa wygrana nad Dallas Mavericks jest o tyle cenna, że oznacza przerwania fatalnej passy czterech kolejnych porażek. W ekipie gości kapitalnie spisywał się debiutant Luka Doncić (32 punkty, rekord sezonu), ale po stronie gospodarzy nie ustępował mu w niczym Danilo Gallinari. Włoski snajper też zapisał na swoim koncie 32 "oczka", sześć mniej dołożył Lou Williams.

Po trafieniu Maximiliana Klebera Mavs prowadzili 109:104, ale Clippers odpowiedzieli serią 15:2. Warto dodać, że wśród gości 11 punktów i aż 22 zbiórki zanotował DeAndre Jordan, który rozegrał pierwsze spotkanie w Staples Center przeciwko swojemu byłemu klubowi. Zespół Gortata z bilansem 18-13 zajmuje wysokie 6. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Houston Rockets po rekordowym meczu, w którym trafili 26 trójek, tym razem schodzili z parkietu pokonani. Trafili 18 rzutów z dalekiego dystansu, ale okazało się to zbyt mało na pokonanie Miami Heat. Koniec pięciomeczowej passy zwycięstw to jedno zmartwienie, drugie to kontuzja Chrisa Paula. W drugiej kwarcie rozgrywający Rockets naciągnął ścięgno i musiał opuścić parkiet. W piątek okaże się ile potrwa ewentualna przerwa lidera Rakiet.

Josh Richardson wywalczył 22 punkty dla Żaru, który w pewnym momencie prowadził różnicą nawet 16 "oczek". Wśród pokonanych brylował James Harden, autor 35 punktów. Eric Gordon dołożył 20, obaj trafili 11 trójek.