EBL: pan koszykarz Casper Ware. Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski minimalnie lepsza od Trefla Sopot

Casper Ware poprowadził Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski do wygranej z Trefem. Amerykanin w kluczowym momencie włączył tryb "killer", a wicemistrzowie Polski wygrali w Ergo Arenie 96:93.

Krzysztof Kaczmarczyk
Casper Ware Newspix / JAKUB JANECKI / 400mm.pl / Na zdjęciu: Casper Ware
Trefl rozgrywał naprawdę dobry mecz, ale nie miał sposobu na zatrzymanie gwiazdy "Stalówki". Casper Ware pokazał dlaczego trafił do Ostrowa Wielkopolskiego.

Sopocianie prowadzili siedem minut przed końcem 78:70, ale wtedy sprawy w swoje ręce wziął wspomniany Ware. Amerykanin trafił zza łuku, a Arged BM Slam Stal poszła po swoje.

Ware zdobyła 21 z ostatnich 26 punktów wicemistrzów Polski. Pojedynek zakończył z dorobkiem 34 punktów (m.in. 5/7 zza łuku i 11/11 z linii rzutów wolnych), 4 asyst, 3 zbiórek i 3 przechwytów.

"Stalówka" była zdecydowanym faworytem, ale Trefl od początku trzymał się dzielnie. Z dystansu trafiał Phil Greene IV, a doskonałą zmianę dał Sasa Zagorac - sopocianie szybko odrobili straty z pierwszych minut i nie odpuszczali. Co więcej, po zmianie stron to właśnie podopieczni Marcina Stefańskiego byli lepsi.

Po serii 14:3 Trefl w końcówce trzeciej kwarty prowadził nawet 70:62, ale "trójkę" niemal równo z syreną trafił Mike Scott. Gospodarze jednak odpowiedzieli podwójnie, a z dystansu skutecznie rzucali Zagorac i Greene.

Słoweniec zresztą grał niczym profesor - tak pod koszem, jak i na obwodzie. Wymuszał faule, trafiał z dystansu (5/9 zza linii 6,75). Mecz zakończył z dorobkiem 23 "oczek", 6 asyst i 4 zbiórek. W końcówce po serii fatalnych błędów ostrowian trafił za trzy i Trefl przegrywał tylko 93:94.

Dwa celne rzuty wolne Ware'a sprawiły, że Trefl potrzebował kolejnej "trójki". Ostrowianie jednak dobrze obronili akcję, a Słoweniec musiał oddać rzut z bardzo trudnej pozycji. Obok Zagoraca wielki mecz grał też Greene, autor 24 punktów (7/11 z gry) i 6 asyst.

Trefl Sopot - Arged BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 93:96 (25:25, 24:28, 21:12, 23:31)

Trefl: Phil Greene 24, Sasa Zagorac 23, Paweł Leończyk 10, Piotr Śmigielski 9, Jonte Flowers 8, Milan Milovanović 8, Damian Jeszke 7, Grzegorz Kulka 2, Łukasz Kolenda 2.

Arged BM Slam Stal: Casper Ware 34, Ivan Maraś 18, Mike Scott 11, Nemanja Jaramaz 7, Shawn King 7, Daniel Szymkiewicz 5, Przemysław Żołnierewicz 5, Michał Nowakowski 5, Witalij Kowalenko 3, Mateusz Kostrzewski 1, Szymon Łukasiak 0.