Polfarmex Kutno może jednak zagrać w I lidze - klub ogłosił pierwsze nazwiska. Damian Szymczak nadal w GKS-ie

Wiele wskazywało na to, że z powodu kłopotów finansowych, Polfarmex Kutno nie przystąpi do kolejnych rozgrywek I ligi. W piątek klub z "miasta róż" ogłosił jednak nazwiska dwóch pierwszych graczy. Z kolei Damian Szymczak zostaje w GKS-ie Tychy.

Dawid Siemieniecki
Dawid Siemieniecki
Jakub Fiszer Materiały prasowe / Biofarm Basket Poznań / Na zdjęciu: Jakub Fiszer
Kibice Polfarmexu Kutno mogli być w ostatnim czasie coraz bardziej zniecierpliwieni. W kuluarach coraz więcej mówiło się bowiem o problemach, które dotknęły klubu. Zadłużenia wobec zawodników i nie najlepsze perspektywy pozyskania środków na kolejny sezon mogły sprawić, że ekipa, która utrzymała się w I lidze dzięki wygranej w ostatniej fazie play-out, mogła nie przystąpić do następnych rozgrywek. W piątek z Kutna nadeszły jednak pierwsze oficjalne wieści.

Poinformowano bowiem, że w kolejnym sezonie barwy zespołu nadal ma reprezentować Jakub Fiszer, a nowym-starym zawodnikiem drużyny zostanie Grzegorz Małecki, który grał już w Kutnie w latach 2010-13. Ostatnio 35-latek reprezentował barwy Górnika Trans.eu Wałbrzych, a jeszcze wcześniej Noteci Inowrocław.

Dariusz Oczkowicz nigdzie się nie wybiera - 16. sezon weterana w Krośnie >>

Wiadomo też na pewno, kto nie zagra w Polfarmexie. Nowe kluby mają już Michał Marek (Biofarm Basket), Patryk Gospodarek (Dziki), January Sobczak (Znicz Basket), Szymon Pawlak (Rawplug Sokół) i Maciej Żmudzki (Miasto Szkła). W najbliższym czasie Polfarmex ma podać nazwiska kolejnych koszykarzy, którzy mają zagrać w "mieście róż". Klub, aby wystartować w I lidze, musi jednak dostarczyć jeszcze do PZKosz niezbędną do tego dokumentację.

ZOBACZ WIDEO Potencjał siatkarskiej kadry jest ogromny? "Mamy na każdej pozycji wielu doskonałych zawodników"

Zespołu nie zmienia Damian Szymczak. Rozgrywający lub też rzucający swoje ostatnie dwa sezony spędził w GKS-ie i w tym aspekcie nic się nie zmieni. Tyszanie praktycznie skompletowali już skład na następny sezon, w którym ponownie powinni być się o awans do fazy play-off.

Inne kluby także nie próżnują. Weegree AZS Politechnika Opolska pozyskała środkowego Mikołaja Barszcza, zaś Księżak Łowicz zatrudnił Michała Samsonowicza, który może występować na pozycji 1-2 oraz podkoszowego Mikołaja Czyża. To jednak nie jedyni zawodnicy, którzy odchodzą z Biofarmu Basket. Klub opuszczają też Dawid Gruszczyński i Aleksander Lewandowski, który przenosi się do ekstraklasowego HydroTruck Radom. Wcześniej nowe miejsca pracy znaleźli Mikołaj Kurpisz i Marcin Woroniecki.

Niemal skompletowany skład mają już także w Lesznie. Polonia porozumiała się bowiem z Radosławem Trubaczem, który tym samym zagra w tym zespole już swój czwarty sezon, z roku na rok czyniąc wyraźne postępy.

Czy Polfarmex Kutno zbuduje skład, który pozwoli mu się utrzymać w I lidze (w przypadku startu w rozgrywkach)?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×