MŚ Chiny 2019. Jedna fatalna kwarta nie przeszkodziła. Polacy ograli Irańczyków

Morale podbudowane. W swoim drugim meczu kontrolnym w chińskim Yangzhou Polacy po wyrównanym spotkaniu pokonali reprezentantów Iranu 88:83. Był to przedostatni test podopiecznych Mike'a Taylora przed mistrzostwami świata.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński Materiały prasowe / Andrzej Romański (koszkadra.pl) / Na zdjęciu: Adam Waczyński
Po przegranym meczu z Nigerią Damian Kulig przestrzegał przed dekoncentracją. Wtedy fatalny fragment kosztował Polaków triumf, tym razem udało się wyjść z opresji.

Biało-Czerwoni pojedynek z Iranem rozpoczęli znakomicie, a po "trójce" Mateusza Ponitki było już nawet 13:3. Do końca pierwszej kwarty podopieczni Mike'a Taylora kontrolowali wynik. Krótka przerwa odmieniła jednak wszystko.

Druga kwarta to popis Irańczyków i nie można tutaj winić za to szeroką rotację, jaką zastosował Taylor. Rywale rzucili w tej części aż 31 punktów i po rzucie zza łuku Hameda Haddadiego prowadzili 47:40.

Przerwa zrobiła swoje - drugą połowę Polacy rozpoczęli mocno, bowiem zza łuku trafili Adam Waczyński i A.J. Slaughter. Ten pierwszy grał zresztą cały mecz skutecznie, a drugi indywidualnie był nie do zatrzymania - to po jego akcjach Biało-Czerwoni na decydującą część wychodzili prowadząc.

Co więcej, oprócz dobrej ofensywy coraz lepiej nasi zawodnicy wyglądali w defensywie. I to ona w kluczowych fragmentach meczu, plus akcje Michała Sokołowskiego, były decydujące dla trzeciego zwycięstwa kadry Taylora w okresie przygotowawczym.

Najskuteczniejszym zawodnikiem naszej reprezentacji w starciu z Iranem był kapitan Waczyński, autor 16 punktów. Dwa mniej wywalczył Aaron Cel, a 11 "oczek" z ławki dołożył "Sokół".

Ostatnim testem dla Biało-Czerwonych przed startem mistrzostw świata (31 sierpnia mecz z Wenezuelą) będzie wtorkowy pojedynek z Czarnogórą.

Polska - Iran 88:83 (25:16, 15:31, 29:19, 19:17)

Punkty dla Polski: Adam Waczyński 16, Aaron Cel 14, Michał Sokołowski 11, A.J. Slaughter 10, Adam Hrycaniuk 8, Aleksander Balcerowski 7, Karol Gruszecki 6, Mateusz Ponitka 5, Łukasz Koszarek 5, Damian Kulig 4, Łukasz Kolenda 2, Dominik Olejniczak 0.

Czy Polacy znajdą się w dwójce najlepszych drużyn w grupie A mistrzostw świata?