MŚ Chiny 2019. Aaron Cel: Nie mamy ładnie wyglądać, tylko wygrywać mecze

Polacy w swoim drugim meczu w Chinach odnieśli pierwszy triumf, pokonując 88:83 reprezentację Iranu. - Zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo i z optymizmem patrzymy w przyszłość - przekonuje kapitan Biało-Czerwonych Adam Waczyński.

Krzysztof Kaczmarczyk
Adam Waczyński i Aaron Cel Materiały prasowe / Andrzej Romański (koszkadra.pl) / Na zdjęciu: Adam Waczyński i Aaron Cel
W sobotę Polacy przegrali po dogrywce 84:87 z Nigerią. 19 godzin później mogli cieszyć się już z triumfu nad Iranem.

- Nie było łatwo, bo 19 godzin wcześniej graliśmy spotkanie, a Iran miał dzień wolny - mówi kapitan reprezentacji Polski Adam Waczyński (za koszkadra.pl). - Z Nigerią graliśmy dobrze, ale nie udało się wygrać. Teraz zasłużenie odnieśliśmy zwycięstwo i z optymizmem patrzymy w przyszłość.

"Waca" z 16 punktami był najskuteczniejszym graczem w ekipie Mike'a Taylora. Swoje dołożył też Aaron Cel, który im bliżej startu mistrzostw świata, tym spisuje się coraz lepiej.

- Forma rośnie. Nie były to łatwe dwa mecze, bo wylądowaliśmy w Chinach niecałe 48 godzin temu - mówi nasz reprezentacyjny skrzydłowy. - Zależało nam na zwycięstwie i to się udało, chociaż sposób nie był może najlepszy. Nie jesteśmy tutaj po to, żeby ładnie wyglądać, ale żeby wygrywać.

Z Nigerią Polacy roztrwonili 21 punktów przewagi. Przeciwko Iranowi Biało-Czerwoni prowadzili już różnicą 13 "oczek", ale fatalna druga kwarta sprawiła, że to rywale prowadzili nawet 47:40. - Mieliśmy lekki przestój w drugiej kwarcie, trochę zabrakło nam energii. Obudziliśmy się jednak i w trzeciej kwarcie to pociągnęliśmy - komentuje Waczyński.

Bez dwóch zdań Polacy potrzebowali zwycięstwa, bo to zawsze dobrze wpływa na psychikę. W opinii Cela gra naszej drużyny cały czas idzie w górę. - Od meczu z Niemcami robimy krok do przodu. W czterech ostatnich spotkaniach można było zobaczyć dużo pozytywów - mówi.

Polacy przed startem mistrzostw świata rozegra jeszcze jeden sparing - we wtorek z Czarnogórą. - Mamy nadzieję na dobry występ w tym meczu, a później zaczniemy się już mentalnie przygotowywać na pierwszy mecz mistrzostw - dodaje Cel.

W fazie grupowej turnieju Biało-Czerwoni zagrają kolejno z Wenezuelą (31 sierpnia), Chinami (2 września) i Wybrzeżem Kości Słoniowej (4 września).

Czy Polacy znajdą się w najlepszej szesnastce mistrzostw świata w Chinach?