Mistrzostwa świata w koszykówce. Polska - Hiszpania. Co za akcja Mateusza Ponitki. Piłka tańczyła na obręczy (wideo)

O półfinał tegorocznych MŚ koszykarzy reprezentanci Polski walczyli z mocną kadrowo Hiszpanią. Biało-Czerwoni dzielnie stawiali się rywalowi, ale przegrali 78:90. Polacy popisali się jednak widowiskową akcją, a konkretnie Mateusz Ponitka.

Szymon Łożyński
Na zdjęciu od lewej: Mateusz Ponitka i Marc Gasol Getty Images / Yifan Ding / Na zdjęciu od lewej: Mateusz Ponitka i Marc Gasol
Na minutę przed końcem drugiej kwarty reprezentacja Hiszpanii prowadziła 45:37. Biało-Czerwoni chcieli jeszcze zmniejszyć straty przed zejściem do szatni. Sprawy w swoje ręce wziął nie kto inny jak Mateusz Ponitka.

Lider reprezentacji Polski ruszył z piłką od swojego kosza. Przez chwilę ją kozłował, po czym zdecydował się na indywidualną akcję. Minął dwóch przeciwników i z trudnej pozycji zdecydował się na rzut. Piłka zaczęła tańczyć na obręczy. Po kilku obrotach wpadła wreszcie do kosza i Biało-Czerwoni mogli cieszyć się z kolejnych dwóch "oczek".

Całą akcję Mateusza Ponitki można zobaczyć w poniższym materiale wideo:

Do przerwy Polacy przegrywali z mocną Hiszpanią tylko 41:46. W trzeciej kwarcie i do połowy czwartej nasi reprezentanci nadal prowadzili równorzędną walkę z mocniejszym rywalem. Końcówka spotkania należała już jednak do Hiszpanów, którzy triumfowali 90:78 i awansowali do półfinału MŚ (relacja TUTAJ). Polaków czeka natomiast walka o miejsca 5-8 na mundialu.

Sprawdź, kiedy Polacy zagrają o miejsca 5-8 na MŚ 2019