EBL. Egzekucja. MKS bezradny w Toruniu, Polski Cukier nadal niepokonany

Lekko, łatwo i przyjemnie. Polski Cukier Toruń nie był gościnny dla MKS-u Dąbrowa Górnicza i rozbił rywali aż 100:64. Bez dwóch zdań dąbrowianie zagrali najgorszy mecz w sezonie, z kolei Twarde Pierniki pokazały swoją moc.
Krzysztof Kaczmarczyk
Keith Hornsby PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Keith Hornsby

To był spacerek dla wicemistrzów Polski. Dąbrowianie pudłowali na potęgę, a Polski Cukier spokojnie kontrolował mecz i zanotował piątą wygraną na starcie sezonu.

Goście mieli zaledwie 37 procent skuteczności i popełnili aż 22 straty. Dominic Artis zaliczył 26 punktów i był jedynym jasnym punktem MKS-u.

Goście faworytem nie byli, ale takiego występu Michał Dukowicz na pewno się nie spodziewał. Jego podopieczni nie byli w stanie wykorzystać nawet najdogodniejszych pozycji spod samego kosza, na co faworyt wyprowadzając zabójcze kontry tylko powiększał przewagę.

Twarde Pierniki spokojnie poszły za ciosem. Zresztą goście pomagali, jak tylko mogli. Pudłowali z otwartych pozycji, tracili piłkę w prostych sytuacjach. Jedynym, który potrafił coś zrobić był Dominic Artis, który ostatecznie uzbierał 26 punktów.

Gospodarze dominowali pod koszem, znakomicie wyprowadzali też kontry. Trener Sebastian Machowski rotował pełnym składem, ale to nie miało żadnego wpływu na obraz gry - Twarde Pierniki po pierwszej połowie prowadziły różnicą aż 29 "oczek".

Po zmianie stron MKS popełnił cztery straty z rzędu, a Polski Cukier wręcz bawił się na parkiecie. Torunianie grali efektownie i skutecznie - nawet bez "trójek" (6/25 w meczu) i bez liderów zdołali odskoczyć na 40 punktów.

Pojedynek ten pokazał w pełni różnicę potencjałów. Polski Cukier wygrał aż 100:64 i zaoszczędził naprawdę dużo energii podstawowych zawodników - Damian Kulig spędził na parkiecie zaledwie 5 minut! Keith Hornsby miał 22 "oczka" (9/13 z gry), Aleksander Perka skompletował double-double, a Jakub Schenk rozdał 10 asyst.

MKS dostał lekcję i teraz musi wyciągnąć z niej wnioski. Po kapitalnym meczu z "Stalówką" fatalnie wypadł Bryce Douvier (1/9 z gry), w kolejnym wyjazdowym meczu "zniknął" też Tavarius Shine.

Polski Cukier Toruń - MKS Dąbrowa Górnicza 100:64 (22:13, 31:11, 22:18, 25:22)

Polski Cukier: Keith Hornsby 22, Alade Aminu 17, Aleksander Perka 18 (10 zb), Chris Wright 12, Bartosz Diduszko 11, Aaron Cel 6, Jakub Schenk 6 (10 as), Kyle Weaver 3, Mikołaj Ratajczak 3, Damian Kulig 2, Ignacy Grochowski 0.

MKS: Dominic Artis 26, Robert Johnson 18, Filip Put 6, Iwan Wasyl 7, Tavarius Shine 2, Evariste Shonganya 2, Bryce Douvier 2, Jakub Kobel 1, Konrad Dawdo 0, Radosław Chorab 0, Franciszek Bigaj 0.