EuroCup. Polskie drużyny bez porażki, doskonały dzień dla naszych zespołów

Trzy mecze w EuroCupie i trzy wygrane - takiego dnia w polskiej, żeńskiej koszykówce dawno nie było. W czwartek z sukcesów cieszyli się w Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Polkowicach.

Krzysztof Kaczmarczyk
Laura Miskiniene PAP / Tytus Żmijewski / Na zdjęciu: Laura Miskiniene
Nadal niepokonane pozostaje Artego, które po wielkim boju pokonało we własnej hali Galatasaray Stambuł 79:75.

Podopieczne Tomasza Herkta po słabej trzeciej kwarcie musiał odrabiać straty, ale dzięki znakomitej decydującej części zdołały odrobić straty i odmienić losy pojedynku.

Kluczową kwartę Artego wygrało 23:11, dzięki czemu cały mecz wygrało 79:75. 20 punktów zaliczyła Jennifer O’Neill, 16 punktów i 9 asyst Brianna Kiesel, a kolejne double-double skompletowała Laura Miskiniene.

Z pierwszej wygranej w EuroCupie cieszyły się z kolei koszykarki CCC Polkowice - mistrzynie Polski na wyjeździe nie pozostawiły złudzeń ekipie A3 Basket Umea, wygrywając aż 91:66.

Nie do zatrzymania były Artemis Spanou i Maria Conde, które notując na swoim koncie po 25 "oczek" zadbały o ponad połowę zdobyczy punktowej całego zespołu. "Pomarańczowe" tym samym zachowały szansę na awans do fazy play-off.

Recepty na polskie zespoły nie potrafi znaleźć turecki Botas Spor, który najpierw przegrał dwa mecze w rundzie eliminacyjnej do Euroligi z Arką Gdynia, a teraz nie sprostał ekipie PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski.

Co więcej podopieczne Dariusza Maciejewskiego wygrały niemal bez wsparcia w ataku przez Kahleah Copper, która miała 1/9 z gry i w 23 minuty zaliczyła zaledwie 3 "oczka".

Królową parkietu była bez wątpienia Laura Juskaite, która do 21 punktów dołożyła 14 zbiórek. 17 "oczek", 7 zbiórek i 5 asyst dołożyła Annamaria Prezelj.

Wynik czwartkowych meczów w kobiecym EuroCupie:

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Botas Spor 72:67 (17:20, 16:13, 19:13, 20:21)

Punkty dla PSI Enea: Laura Juskaite 21 (14 zb), Annamaria Prezelj 17, Zhosselina Maiga 15, Cheridene Green 6, Wiktoria Keller 6, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Kahleah Copper 3, Chloe Jackson 0, Katarzyna Dźwigalska 0.