Alpe Adria Cup. Bez "trójki" ani rusz. GTK Gliwice z pierwszą porażką

Nie udało się zawodnikom GTK Gliwice utrzymać miana niepokonanych w Alpe Adria Cup. We wtorkowy wieczór podopieczni Pawła Turkiewicza przegrali we własnej hali 72:80 z drużyną BK JIP Pardubice.

Krzysztof Kaczmarczyk
zawodnicy GTK Gliwice Materiały prasowe / Materiały prasowe / Szymon Szczur / Na zdjęciu: zawodnicy GTK Gliwice
GTK Gliwice z pierwszą porażką w Alpe Adria Cup. Śląski zespół fatalnie pudłował z dystansu (2/20 w tym elemencie) i przespał trzecią kwartę, w której goście odrobili 10 punktów straty.

Goście z Pardubic wygrali pomimo aż 20 strat. Mieli jednak w swoich szeregach Tomasa Vyorala - bez dwóch zdań gracza meczu. Reprezentant Czech zaliczył 23 punkty (m.in. 4/8 zza łuku), 8 asyst i 4 zbiórki.

GTK nieźle zaczęło - skuteczny był Brandon Tabb, a z ławki solidne wejście zaliczył Dawid Słupiński. W pierwszej kwarcie atak gliwiczan funkcjonował bez zastrzeżeń i gospodarze prowadzili nawet 26:17.

Goście długo nie byli w stanie złapać swojego rytmu, a GTK nawet bez "trójek" było w stanie kontrolować mecz. Po akcji 2+ Kacpra Radwańskiego było nawet 40:26. Rywale z Pardubic zaczęli jednak pomału łapać wiatr w żagle, a po zmianie stron przeszli do ataku.

Przewaga ekipy Pawła Turkiewicza topniała z minuty na minutę. Dwa rzuty zza łuku trafił Ozren Pavlović, a kolejny taki rzut Vyorala sprawił, że to goście z Pardubic byli w lepszej sytuacji przed decydującą częścią - prowadzili 56:53.

GTK zdołało się pozbierać i wypracować sobie sześć punktów przewagi, ale odpowiedź BK JIP była natychmiastowa. Ponownie z dystansu przymierzył Pavlović, a dzieło wykończył Vyoral, który w ostatnich trzech minutach zdobył 10 "oczek".

GTK Gliwice - BK JIP Pardubice 72:80 (26:20, 16:12, 11:24, 19:24)

GTK: Brandon Tabb 15, Payton Henson 12, Joe Furstinger 8, Dawid Słupiński 7, Milivije Mijović 7, Mateusz Szlachetka 6, Łukasz Diduszko 6, Kacper Radwański 5, Duke Mondy 4, Piotr Hałas 2.

BK JIP: Tomas Vyoral 23, Ozren Pavlović 15, Viktor Pulpan 9, Kamil Svrdlik 9, Ondrej Kohout 9, Prokop Slanina 8, Josef Potocek 3, Radek Necas 2, David Skranc 2, Michal Svoboda 0.