VTB. Udany powrót Mateusza Ponitki po kontuzji. Zwycięstwo Zenitu Sankt Petersburg

Mateusz Ponitka wrócił do gry w koszykówkę po przerwie spowodowanej kontuzją. Jego Zenit Sankt Petersburg pokonał Uniks Kazań 93:80, a Polak miał swój wkład w to zwycięstwo.
Piotr Szarwark
Mateusz Ponitka Getty Images / Na zdjęciu: Mateusz Ponitka

Mateusz Ponitka musiał odpocząć od koszykówki ze względu na kontuzję łydki, ale w poniedziałek powrócił na parkiet. Jego Zenit Sankt Petersburg na wyjeździe mierzył się z Uniksem Kazań w ramach rozgrywek VTB i wywiózł z Kazania bardzo cenne zwycięstwo - 93:80.

Ekipa z Petersburga już do przerwy wypracowała sobie siedem punktów przewagi, ale dla przebiegu spotkania kluczowa była trzecia odsłona, którą goście zwyciężyli aż 30:13. Czwarta kwarta była zatem formalnością, dzięki czemu Zenit dopisał czwarte zwycięstwo w lidze VTB.

Ponitka rozpoczął rywalizację na ławce rezerwowych, ale w sumie grał przez 17 minut. W tym czasie zapisał osiem punktów oraz cztery zbiórki. Aż 33 "oczka" dla triumfatorów zdobył Alex Renfroe. Warto dodać także, że rezerwowi Zenitu wnieśli aż 71 punktów.

Zenit z bilansem 4-4 zajmuje szóste miejsce w tabeli VTB. Na czele znajdują się niepokonane do tej pory Chimki Moskwa (8-0), a ósma lokata należy do jedynego polskiego przedstawiciela w rozgrywkach, Stelmetu Enea BC Zielona Góra.

Uniks Kazań - Zenit Sankt Petersburg 80:93 (19:22, 21:25, 13:30, 27:16)

Czy Mateusz Ponitka jest aktualnie najlepszym polskim koszykarzem?