EBL. Niezawodny Camphor i zaskakujący HydroTruck. Polpharma wypuściła triumf z rąk

Rod Camphor okazuje się "złotym strzałem". HydroTruck Radom to jedna z największych pozytywnych niespodzianek w Energa Basket Lidze - w piątek podopieczni Roberta Witki pokonali na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 86:78.

Krzysztof Kaczmarczyk
Roderick Camphor WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Roderick Camphor
"Farmaceuci" mieli mecz na widelcu. Przy stanie 76:76 rywal stracił Obie Trottera (drugie przewinienie techniczne), a gospodarze mieli rzut wolny i piłkę.

To jednak nie osłabiło HydroTrucku, a wręcz przeciwnie. Radomianie spokojnie punktowali do końca, a podopiecznych Marka Łukomskiego dopadła indolencja rzutowa.

Wśród radomian kolejny raz najskuteczniejszy okazał się Rod Camphor, który uzbierał 23 punkty (7/9 z gry w tym 4/5 zza łuku) i 6 asyst. Coraz ważniejszy w rotacji jest z kolei Adrian Bogucki, który zdecydowanie zyskał na tym, że z drużyny odszedł Efe Uwadiae-Odigie.

"Kociewskie Diabły" zaczęły naprawdę z dużym animuszem, a w pierwszej kwarcie miały nawet dziewięć punktów przewagi. W połowie drugiej było już 30:16 - ekipa Łukomskiego dobrze broniła, ale tylko do 18 minuty. Połówkę HydroTruck zakończył serią 11:0 i z przewagi nie zostało chociażby "oczko".

Polpharma na początku drugiej połowie ponownie odskoczyła, ale tym razem radomianie zareagowali szybciej. Po stronie gości punktować zaczął też Trotter i to w głównej mierze dzięki niemu goście na decydującą część wychodzili przegrywając różnicą tylko dwóch punktów.

Dwie "trójki" Marcina Piechowicza dały pozytywny impuls gościom, ale prowadzenie przechodziło z rąk do rąk aż do wspomnianej już 38 minuty - wtedy marzenia "Farmaceutów" o drugiej wygranej w sezonie legły w gruzach.

Gospodarzom nie pomógł naprawdę solidny występ Isaiaha Wilkinsa (22 punkty, 8 zbiórek i 4 asysty) czy przebudzenie Daniela Gołębiowskiego. Ich dobre występy niestety dla trenera Łukomskiego zbiegły się z przeciętnym występem Jonathana Williamsa, który co prawda zdobył 11 "oczek", ale miał tylko 3/10 z gry.

HydroTruck wygrał siódmy raz w sezonie. Ponownie nieźle rzucał z dystansu, bo z 27 rzutów 12 trafił. Trotter pomimo, że meczu nie dokończył, uzbierał 10 punktów, 10 asysty i 6 zbiórek. Radomianie w tym sezonie nie notują wpadek i tak było na Kociewiu.

Polpharma Starogard Gdański - HydroTruck Radom 78:86 (19:14, 16:21, 28:26, 15:25)

Polpharma: Isaiah Wilkins 22, Daniel Gołębiowski 18, Jonathan Williams 11, Brett Prahl 11, Kamau Stokes 8, Michał Kołodziej 3, Martynas Paliukenas 2, Paweł Dzierżak 2, Jakub Motylewski 1, Aleksander Załucki 0.

HydroTruck: Rod Camphor 23, Carl Lindbom 17, Adrian Bogucki 15, Marcin Piechowicz 11, Obie Trotter 10 (10 as), Daniel Wall 4, Filip Zegzuła 4, Artur Mielczarek 2.