EBL. Tra Holder nie pomógł. Śląsk zaliczył "setkę" i pewnie ograł MKS

Bez niespodzianki we Wrocławiu. Wzmocniony Tra Holderem MKS Dąbrowa Górnicza walczył, ale na finiszu gospodarze odjechali. Śląsk wygrał 106:84. Rekordowy występ w Energa Basket Lidze zanotował Jakub Musiał.

Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjęiu: Devoe Joseph PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęiu: Devoe Joseph
MKS do Wrocławia przyjechał z wielkimi nadziejami na przełamanie. W składzie pojawił się Tra Holder (11 punktów i 3 zbiórki), ale rozpędzony Śląsk nie dał się zaskoczyć.

Wrocławianie w pierwszej połowie trafiali z dystansu i mieli Kamila Łączyńskiego. Po zmianie stron znakomicie spisywał się Jakub Musiał.

W MKS-ie punktował tak naprawdę tylko Dominic Artis. Słabo funkcjonowała również defensywa, a to przełożyło się na wynik końcowy. Śląsk pod wodzą Olivera Vidina wygrał 5 z ostatnich 7 meczów.

MKS dobrze zaczął - po pierwszej kwarcie prowadził nawet 25:21. Dąbrowianie wyglądali naprawdę dobrze, ale wrocławianie seryjnie trafiali zza łuku. Dodatkowo bardzo skutecznie grał Łączyński - 16 z 21 punktów zdobył do przerwy.

To po serii ośmiu punktów z rzędu "Łączki" Śląsk odskoczył i prowadziła 45:36. MKS wrócił jednak do gry i po "trójce" Artisa był remis. Wrocławianie mieli jednak więcej opcji w ataku.

Dodatkowo wielkim zaskoczeniem była postawa Musiała, który grał agresywnie i odważnie - trafiał z dystansu, kończył kontry. Dodatkowo skuteczność odzyskał Devoe Joseph (1/8 do przerwy). Śląsk szybko odskoczył na dziesięć "oczek" i przejął kontrolę.

Siedem przed końcem MKS przegrywał "tylko" 74:83 - Śląsk zaliczył jednak serię 10:0, a dwie "trójki" dołożył były gracz MKS-u Mathieu Wojciechowski, który tym samym zamknął spotkanie. Śląsk wygrał ostatecznie różnicą 22 punktów i wskoczył "do ósemki".

Łączyński uzbierał 21 punktów, Wojciechowski 16, a Musiał rekordowe 14. Wrocławianie trafili 14 rzutów z dystansu i rozdali 19 asysty przy 8 rywali. W ich szeregach szalał Artis, który uzbierał 32 "oczka" (6/8 z dystansu).

Śląsk Wrocław - MKS Dąbrowa Górnicza 106:84 (21:25, 24:17, 29:23, 32:19)

Śląsk: Kamil Łączyński 21, Mathieu Wojciechowski 16, Jakub Musiał 14, Devoe Joseph 10, Torin Dorn 10, Danny Gibson 9, Michael Humphrey 8 (10 zb), Andrew Chrabascz 7, Michał Gabiński 4, Aleksander Dziewa 4, Mateusz Czempiel 3, Aleksander Leńczuk 0.

MKS: Dominic Artis 32, Tra Holder 11, Justin Watts 11, Bryce Douvier 8, Piotr Śmigielski 7, Filip Put 7, Michael Fraser 4, Konrad Dawdo 2, Jakub Kobel 2, Marek Piechowicz 0, Radosław Chorab 0.