EBL. Nadal bez obrony, ale już z Woodsem. Polski Cukier zakończył serię PGE Spójni

Ofensywny mecz dla Polskiego Cukru Toruń. Podopieczni Jarosława Zawadki pokonali we własnej hali PGE Spójnię Stargard 108:95, kończąc tym samym serię zwycięstw gości. Swój duży wkład w sukces miał wracający do gry Keyshawn Woods.

Krzysztof Kaczmarczyk
Keyshawn Woods i Filip Matczak PAP / Paweł Skraba / Na zdjęciu: Keyshawn Woods i Filip Matczak
Defensywa - nad tym elementem mieli pracować koszykarze Polskiego Cukru po ostatniej sensacyjnej przegranej z MKS-em Dąbrowa Górnicza.

Poprawy jednak nie było widać - PGE Spójnia zaliczyła w Toruniu prawie "setkę". Gospodarze na swoje szczęście tym razem zdołali jednak rywali "przerzucić".

Swój niemały wkład w sukces miał Keyshawn Woods, który w ostatnim meczu odpoczywał z powodu urazu. Amerykanin wrócił, poszerzył rotację i pokazał, jak wartościowy jest dla "Twardych Pierników". Miał 18 punktów, 3 zbiórki i 3 asysty, a na parkiecie spędził prawie 32 minuty - najwięcej w zespole.

Gospodarze tradycyjnie mocno zaczęli. Ponownie też pierwsze minuty należały do Donovana Jacksona, który narzucił bardzo mocne tempo. Jako, że pod koszem robił co chciał Damian Kulig przewaga torunian rosła w szybkim tempie - pięćdziesiąt punktów zdobyli "w mig".

Polski Cukier prowadził nawet 50:32 i... stanął. Nie zamierzająca się poddawać Spójnia ruszyła z kolei po swoje - zaliczyła serię 14 punktów z rzędu i emocje niejako rozpoczęły się od początku, bo na starcie drugiej połowy podopieczni Macieja Raczyńskiego tracili do faworytów już tylko jedno "oczko".

"Twarde Pierniki" ocknęły się jednak w porę. odpowiedzieli serię 10:0, potem ważne "trójki" trafili Aaron Cel i Obie Trotter, a przewaga torunian urosła nawet do 18 punktów (96:78). Goście kąsali, ale gdy mogli jeszcze poczuć zapach zwycięstwa otwartego rzutu zza łuku nie trafił Raymond Cowels. Rywale wyprowadzając błyskawiczną kontrę niejako rozwiali nadzieje stargardzian.

101 punktów - tyle we wtorek zdobyła pierwsza piątka Polskiego Cukru wspomagana Woodsem z ławki. Druga "setka" w sezonie i 14 trafionych rzutów zza łuku (przy 27 próbach) to na pewno coś, co musi cieszyć trenera Jarosława Zawadkę. Po drugiej stronie jest jednak brak defensywy, bo jak pokazał mecz z MKS-em, nie zawsze uda się rzucić więcej od rywali...

PGE Spójnia przegrała, a to oznacza, że Raczyński jako trener nie jest już niepokonany w Energa Basket Lidze. Nie pomogło 20 punktów i 10 asysty Ricky'ego Tarranta czy double-double Omari Gudula.

Polski Cukier Toruń - PGE Spójnia Stargard 108:95 (29:17, 26:33, 26:18, 27:17)

Polski Cukier: Obie Trotter 22, Damian Kulig 19, Keyshawn Woods 18, Donovan Jackson 16, Bartosz Diduszko 14, Aaron Cel 12, Aleksander Perka 4, Carlton Bragg 3, Marcin Wieluński 0.

Spójnia: Ricky Tarrant 20 (10 as), Filip Matczak 18, Omari Gudul 15 (11 zb), Kacper Młynarski 12, Raymond Cowels 10, Tomasz Śnieg 9, Mateusz Kostrzewski 6, Baylee Steele 5.