EBLK. Rozstrzygnięcie w ostatnich sekundach. Jazmin Davis bohaterką DGT AZS Politechniki

W zaległym meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet DGT AZS Politechnika Gdańska pokonała Enea AZS Poznań 87:83. Kluczową dla losów meczu akcję przeprowadziła Jazmine Davis.
Krzysztof Kaczmarczyk
Jazmine Davis WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Jazmine Davis

Pozytywny impuls, jaki w czwartej kwarcie dała goniącym wynik poznaniankom Jovana Popović nie wystarczył. AZS zmniejszył straty z 17 punktów do zaledwie jednego, ale wtedy piłkę w swoje ręce wzięła Jazmine Davis.

Pomimo, że wcześniej opuściła parkiet z powodu urazu, Davis przy stanie 84:83 rozegrała akcję meczu, penetrując pod kosz i kończąc z faulem. Enea AZS odpowiedzieć już nie zdołała.

Politechnika miała jednak więcej bohaterek. W trzecie kwarcie "trójki" Kateryny Rymarenko pozwoliły zbudować przewagę (62:45), a w czwartej kapitalną partię rozgrywała Martyna Koc. Swoją rękę do sukcesu przyłożyła też debiutująca w gdańskiej ekipie Maja Scekić. W jej linijce statystycznej znalazło się 8 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki.

Gdy wydawało się, że zespół z Poznania jest bez szans na odwrócenie losów spotkania, Popović w ostatnich dziesięciu minutach zdobyła 14 punktów i niemal w pojedynkę zdołała dojść rywalki.

Serbka ostatecznie zakończyła mecz z dorobkiem 21 "oczek", co było najlepszym osiągnięciem spotkania. Punkt mniej pojawiło się przy nazwisku G'Mrice Davis. Po stronie Politechniki najskuteczniejsze okazały się Davis (19 punktów) i Koc (18 punktów).

DGT AZS Politechnika Gdańska - Enea AZS Poznań 87:83 (22:18, 21:19, 24:16, 20:30)

Politechnika: Jazmine Davis 19, Martyna Koc 18, Ruth Hamblin 14, Kateryna Rymarenko 11, Jowita Ossowska 7, Karolina Strzelczyk 6, Maja Scekić 8, Martyna Pyka 4, Natalia Gwizdała 0.

AZS: Jovana Popović 21, G'Mrice Davis 20, Tiffany Brown 18, Marta Nowicka 6, Daria Marciniak 6 (11 zb), Julia Adamowicz 5, Karolina Stefańczyk 4, Liliana Banaszak 3, Aleksandra Parzeńska 0.