EBL. Dariusz Wyka show! Zapewnił Legii Warszawa wygraną nad Anwilem Włocławek

Legia Warszawa pokonała Anwil Włocławek 85:76. Bez dwóch zdań bohaterem meczu był Dariusz Wyka, który na finiszu po prostu "zgasił" rywali.
Krzysztof Kaczmarczyk
Dariusz Wyka PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Dariusz Wyka

Legia nie przestraszyła się "odmienionego" Anwilu. Pomimo, że w pierwszej połowie dwukrotnie przegrywała dwucyfrowo, to ona finalnie mogła cieszyć się z sukcesu.

Dariusz Wyka miał swoje dwa wielkie momenty w tym meczu. W drugiej kwarcie przywrócił swój zespół do życia, a na finiszu niemal w pojedynkę wykończył rywali.

Przy stanie 75:74 popisał się kapitalnym blokiem na Curtisie Jerrellsie, a potem zdobył osiem punktów z rzędu trafiając przy tym dwa rzuty z dystansu. Po tej serii włocławianie nie zdołali się już pozbierać. Wyka spotkanie zakończył z dorobkiem 17 punktów (7/10 z gry), 5 asyst i 3 bloków.

Legia nie weszła dobrze w mecz. Anwil grał swobodnie w ataku i przede wszystkim trafiał z dystansu - przed przerwą wykorzystał 9 z 14 prób. Goście prowadzili nawet 31:20, ale Legia szybko się otrząsnęła. Punktowali Lester Medford i wspomniany już Wyka, a podopieczni Wojciecha Kamińskiego zdołali nawet objąć prowadzenie.

Po zmianie stron wynik oscylował wokół remisu. Trzecia kwarta była popisem Jamela Morrisa. Amerykański rzucający w tej części zdobył 14 ze swoich 25 punktów i trafił m.in. czterokrotnie z dystansu. Dzięki temu to Legia wychodziła przy korzystnym wyniku na decydującą część.

Cztery minuty przed końcem meczu było 74:74 i to był ostatnim moment, w którym Anwil miał kontakt z Legią. Włocławianie popełniali fatalne błędy w ofensywie, a seria 11:0 warszawian zamknęła finalnie pojedynek.

Gospodarze pokazali, że na Bemowie czują się doskonale - wygrali tutaj 10 z 11 swoich spotkań w tym sezonie. Jedynej porażki - po dwóch dogrywkach - doznali z Enea Zastalem BC Zielona Góra. W starciu z Anwilem mieli trzy wielkie ogniwa. Oprócz Wyki i Morrisa trzeba wyróżnić Medforda, który do 17 "oczek" dołożył 8 asyst i 6 zbiórek.

Finalnie "trójki" okazały się kluczowe dla Legii, która wykorzystała 14 z 28 prób - 6/10 w tym elemencie miał Morris, 3/3 Medford. Anwil ostatecznie zatrzymał się na 11 trafieniach.

Legia Warszawa - Anwil Włocławek 85:76 (19:26, 26:21, 25:20, 15:9)

Legia: Jamel Morris 25, Dariusz Wyka 17, Lester Medford 17, Jakub Karolak 6, Nickolas Neal 6, Grzegorz Kulka 4, Earl Watson 4, Adam Linowski 3, Grzegorz Kamiński 3.

Anwil: Ivan Almeida 21, Rotnei Clarke 15, Kyndall Dykes 9, Curtis Jerrells 8, Krzysztof Sulima 7, Walerij Lichodiej 7, Artur Mielczarek 6, Przemysław Zamojski 3, Andrzej Pluta 0, Ivica Radić 0.