EBLK. Brak liderki nie ma znaczenia. Nic nie złamie mistrzyń Polski z Gdyni

VBW Arka Gdynia pozostaje niepokonana w Energa Basket Lidze. U siebie pokonały Ślęzę Wrocław. Z triumfu cieszyła się też drużyna PSI Enea Gorzów Wielkopolski.

Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjęciu od lewej: Laura Miskiniene i Anna Jakubiuk PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu od lewej: Laura Miskiniene i Anna Jakubiuk
Czy to mógł być niesamowity wieczór w Gdyni? Po pierwszej kwarcie VBW Arka przegrywała ze Ślęzą aż 13:24, a Sug Sutton nie spędziła na parkiecie chociażby sekundy. Taka przewaga utrzymywała się do przerwy.

Gdy wydawało się, że Ślęza jest na najlepszej drodze do sensacji, mistrzynie Polski ruszyły do ataku - w samej trzeciej ćwiartce odrobiły straty z nawiązką.

Kluczowe minuty należały już do miejscowych, które finalnie wygrały 71:65. Barbora Balintova nie grała, Alice Kunek miała 0/9 z gry, a VBW Arka i tak mogła cieszyć się z wygranej.

Co zadecydowało o triumfie? Pięć "trójek" Marissy Kastanek czy double-double Laury Miskiniene. Ślęza niejako oszczędzała Sug Sutton (zaczęła z ławki, spędziła na parkiecie tylko 25 minut). Arka wygrała 17 mecz z rzędu.

Problemów z wygraną nie miały gorzowianki, które bez najmniejszych problemów odprawiły rywalki z Enea AZS-u Poznań. Nie do zatrzymania była Borislava Hristova i Shatori Walker-Kimbrough (łącznie 49 punktów), a double-double skompletowała Agnieszka Kaczmarczyk.

Gorzowianki pozostały w walce o pierwszą czwórkę i przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie play-off.

Wyniki
:

VBW Arka Gdynia - 1KS Ślęza Wrocław 71:65 (13:24, 16:16, 22:8, 20:17)

Arka: Kastanek 17, Spanou 16, Miskiniene 14 (10 zb), Podgórna 11, Slamova 5, Greinacher 4, Kunek 2, Morawiec 2, Rembiszewska 0.

Ślęza: Jones 16, Jakubiuk 13, Dedić 12, Sutton 10, Poleszak 6, Tyszkiewicz 6, Dobrowolska 2, Puter 0.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Enea AZS Poznań 99:67 (19:14, 27:20, 28:10, 25:23)

PSI Enea: Hristova 27, Walker-Kimbrough 22, Gustafson 14, Kaczmarczyk 12 (10 zb), Green 8, Owczarzak 7, Kuczyńska 5, Dźwigalska 2, Matkowska 2, Szott-Hejmej 0.

AZS: Adamowicz 16, Nowicka 12, Davis 11, Brown 8, Bogicević 7, Popović 6, Parzeńska 4, Banaszkak 3, Marciniak 0.