Euroliga. Dobry mecz Mateusza Ponitki przeciwko Realowi. Zenit wypuścił wygraną

Mateusz Ponitka bardzo dobrze spisał się w spotkaniu Zenitu Sankt Petersburg z Realem Madryt w Eurolidze, ale jego zespół musiał uznać wyższość Królewskich (71:75).

PS
 Jaycee Carroll i Mateusz Ponitka (z lewej) PAP/EPA / ANATOLY MALTSEV / Na zdjęciu: Jaycee Carroll i Mateusz Ponitka (z lewej)
Zenit Sankt Petersburg kiepsko wszedł w mecz z Realem Madryt, bo w pierwszej kwarcie został zatrzymany zaledwie na 13 punktach. Ekipa Mateusza Ponitki rozkręcała się z każdą minutą, a straty z nawiązką odrobiła w trzeciej kwarcie, wygranej 29:14. Dzięki temu Zenit wszedł w ostatnią odsłonę z sześciopunktową przewagą.

Okazała się ona jednak niewystarczająca. W decydujących 10 minutach do głosu znów doszli Królewscy. Przy stanie 69:66 dla Zenitu, koszykarze Realu zdobyli osiem punktów z rzędu i ostatecznie triumfowali 75:71.

Ponad 30 minut na parkiecie spędził Ponitka. W tym czasie zdobył 10 punktów (3/4 za dwa, 0/1 za trzy i 4/4 z linii rzutów wolnych). Do tego dołożył siedem zbiórek oraz dwie asysty.

Real Madryt do triumfu poprowadził Walter Tavares - autor 16 punktów i  zbiórek.

Królewscy zajmują szóste miejsce w tabeli Euroligi (bilans 17-11). Zenit natomiast jest ósmy (16-11).

Zenit Sankt Petersburg - Real Madryt 71:75 (13:24, 16:14, 29:14, 13:23)