"Nie wyszły" na trzecią kwartę. Bardzo kosztowny postój mistrzyń Polski

Nie udało się pójść za ciosem mistrzyniom Polski w Eurolidze. Koszykarki VBW Arki Gdynia przegrały na wyjeździe z Basket Landes 70:79. Niestety podopieczne Gundarsa Vetry "zasnęły" w przerwie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Ana-Marija Begić WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Ana-Marija Begić
To był kolejny mecz, gdzie Arka długo dotrzymywała kroku faworyzowanym rywalkom, ale w pewnym momencie notuje przestój, który wszystko burzy.

Tym razem ten przestój nastąpił tuż po zmianie stron. Kolokwialnie mówiąc, gdynianki nie wyszły z szatni na drugą połowę.

Po punktach Megan Gustafson VBW Arka prowadziła 41:40. Potem jeszcze akcję 2+ dołożyła Ana-Marija Begić. Na tym się jednak skończyło. Od stanu 48:44 rywalki zaliczyły serię 13:0 i było już w zasadzie po wszystkim.

Rekordowo gospodynie "odjechały" na 19 "oczek" i już do końca swobodnie kontrolowały wynik. Basket Landes odniosło w ten sposób trzecie zwycięstwo w Eurolidze, a gdynianki przegrały po raz czwarty.

Gdzie pozytywów może doszukiwać się trener Gundars Vetra? Chyba jedynie w coraz lepszej dyspozycji Begić, która tym razem uzbierała 18 "oczek" (8/11 z gry) i 7 zbiórek. Punkt więcej miała Alice Kunek. Mistrzyniom Polski do niespodzianki zabrakło na pewno skuteczności na dystansie - 3/23 w tym elemencie "szału nie robi".

Basket Landes - VBW Arka Gdynia 79:70 (24:20, 16:19, 27:11, 12:20)

Basket: Sophie Cunningham 23, Marie-Eve Paget 13, Marianna Tolo 12, Regan Magarity 11 (10 zb), Kendra Chery 7, Seehia Sida Abega 6, Ijeoma Ajemba 4, Sara Roumy 3, Celisa Cardenal 0, Celine Dumerc 0.

Arka: Alice Kunek 19, Ana-Marija Begić 18, Marissa Kastanek 12, Morgan Bertsch 7, Megan Gustafson 6, Romane Bernies 6, Kamila Podgórna 2, Klara Lundquist 0.