Wielka sensacja w Radomiu z udziałem mistrzów Polski!

Szok i niedowierzanie! HydroTruck wygrał pierwszy mecz na własnym parkiecie w tym sezonie i to z najtrudniejszym możliwym rywalem.

Patryk Pankowiak
zawodnicy HydroTrucku Radom i trener Marek Popiołek WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: zawodnicy HydroTrucku Radom i trener Marek Popiołek
Mihailo Uvalin ma za sobą debiut marzenie. Serb, który w ostatnim czasie pełnił funkcję agenta koszykarskiego i menedżera, w niedzielę po raz pierwszy poprowadził HydroTruck, a jego drużyna sensacyjnie pokonała aktualnych mistrzów Polski!

Gospodarze uzyskali 55-proc. skuteczności w rzutach z pola i trafili 8 na 18 rzutów za trzy, co doprowadziło ich do zwycięstwa z Arged BM Stalą 83:78.

Kapitalny był Danilo Ostojić, który w 37 minut zdobył 21 punktów, osiem zbiórek i siedem asyst. Filip Kraljević dodał 19 "oczek" i zebrał dziewięć piłek, a Anthony Ireland nawet na moment nie zszedł z parkietu. Amerykanin rozdał 16 kluczowych podań.

Goście gonili rywali w czwartej kwarcie, która rozpoczynała się od wyniku 65:58. Udało im się na finiszu odrobić straty do trzech punktów (78:81). Michael Young miał nawet rzut za trzy na remis, ale piłka wykręciła się z kosza.

"Stalówka" trafiła tylko 7 na 24 oddane próby z dystansu. Kobi Simmons wywalczył 18 punktów, a James Palmer Jr miał 16 "oczek", ale był to mecz, który niektórym kompletnie nie wyszedł. Denzel Andersson uzbierał tylko dwa punkty, James Florence miał pięć strat. Mistrzom Polski nie pomógł nawet Damian Kulig. Polak wrócił do gry po kontuzji i spędził na parkiecie 10 minut, zdobywając dwa "oczka".

Ten, kto postawił pieniądze na zwycięstwo drużyny z Radomia, sporo zarobił. Kurs na HydroTruck przeciwko Stali (1,02) u jednego z bukmacherów w pewnym momencie wynosił nawet 16,0. Jak jednak widać po niedzielnym meczu, w Polskiej Lidze Koszykówki może zdarzyć się absolutnie wszystko.

HydroTruck odniósł czwarte w sezonie, ale dopiero pierwsze zwycięstwo na własnym parkiecie (wcześniej u siebie miał bilans 0-7). Arged BM Stal doznała czwartej porażki. Trener ostrowian, Igor Milicić po meczu w Radomiu uda się na zgrupowanie kadry Polski.

Wynik:

HydroTruck Radom - Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 83:78 (26:20, 19:22, 20:14, 18:22)

HydroTruck: Danilo Ostojić 21, Filip Kraljević 19, Anthony Ireland 12, Mike Moore 10, Aleksander Lewandowski 9, Jakub Zalewski 5, Paweł Dzierżak 5, Maciej Żmudzki 2, Daniel Wall 0.

Arged BM Stal: Kobi Simmons 18, James Palmer Jr. 16, Trey Drechsel 15, Michael Young 10, James Florence 10, Jarosław Mokros 5, Damian Kulig 2, Denzel Andersson 2.