Tak po prostu nie można. Trener wskazał przyczynę porażki Legii Warszawa

To był szalony mecz, który finalnie nie zakończył się po myśli Legii Warszawa. - Nie możemy tak zaczynać - przyznał wprost trener Wojciech Kamiński. Jego podopiecznym zabrakło naprawdę niewiele do rzeczy wielkiej.

Krzysztof Kaczmarczyk
Wojciech Kamiński Materiały prasowe / Piotr Koperski / Na zdjęciu: Wojciech Kamiński
W pierwszym spotkaniu fazy Top 16 FIBA Europe Cup koszykarze Legii Warszawa przegrali na własnym parkiecie z Parmą Basket Perm 70:72.

Stołeczna ekipa fatalnie weszła w mecz i w pierwszej połowie traciła do rywali już 24 punkty! Potem jednak zdołała wrócić do gry, a wszystko za sprawą serii 15:0.

- Mecz z dwoma obliczami. Bardzo słaba pierwsza połowa w naszym wykonaniu i bardzo dobra druga. Cóż... Myśląc o zwycięstwie nie możemy zaczynać tak meczów - przyznał trener Wojciech Kamiński.

Na finiszu Legia zdołała nawet objąć prowadzenie 70:69, ale ostatnie akcje nie przebiegły po myśli warszawian - tak w obronie, jak i w ataku.

- Po raz kolejny za łatwo oddaliśmy pola przeciwnikowi. Odrobiliśmy straty, ale gdzieś tych sił czy fizyczności w końcówce zabrakło - dodał Kamiński. Czego jeszcze? - Mądrości, bo w końcówce niepotrzebnie faulowaliśmy w sytuacjach, kiedy dobrze broniliśmy - kontynuował.

Zwrócił uwagę na to, że faulami nieco pomogli rywalom, którzy rzutami wolnymi zapewnili sobie ostatecznie wygraną. - Gdybyśmy na samym początku wyszli z pazurem, to może wszystko wyglądałoby inaczej - przyznał Dariusz Wyka.

Dla Legii była to pierwsza porażka w FEC. W fazie grupowej podopieczni Kamińskiego wygrali wszystkie swoje sześć meczów.

Koncert Śląska Wrocław. Jest triumf w Europie!
Arkadiusz Miłoszewski: Wiem, że zrobiłem problem Jasińskiemu

Czy Legia Warszawa zdoła awansować do kolejnej fazy FIBA Europe Cup?