Święto bez wisienki na torcie. Wielki występ Jakuba Karolaka nie pomógł

WKS Śląsk Wrocław wrócił do Hali Stulecia. Duża publiczność i popis skuteczności Jakuba Karolaka niestety nie wystarczyły, żeby pokonać w rozgrywkach EuroCup Joventut Badalona. Goście wygrali 87:73.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jakub Karolak (z prawej) PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Jakub Karolak (z prawej)
Prawie pięć tysięcy fanów oglądało powrót Śląska do Hali Stulecia. Byli świadkami popisu Jakuba Karolaka, ale to nie wystarczyło do - na finiszu faworyt pokazał swoją moc.

Snajper wrocławian miał 27 punktów i siedem zbiórek. Trafił aż sześć rzutów z dystansu. To on ciągnął zespół w pierwszej połowie, gdy wybitnie nie szło.

Joventut zagrał mocno osłabiony. Problemy wirusowe wykluczyły z gry m.in. Pau Ribasa, Ante Tomicia czy Brandona Paula, ale jakość i głębia składu przedstawiciela najsilniejszej europejskiej ligi (ACB) dały znać o sobie.

Śląsk przede wszystkim miał wielkie problemy pod koszem. Tam szalał duet Vladimir Brodziansky - Simon Birgander. Pierwszy zakończył spotkanie z dorobkiem 29 "oczek", drugi dołożył double-double mając m.in. aż dziewięć zbiórek w ataku!

Gospodarze już w pierwszej kwarcie przegrywali dwucyfrową różnicą, ale wejście Karolaka i przebudzenie Travisa Trice'a dały nadzieję. Gdy w trzeciej części Śląsk trafił pięć "trójek", ekipa Andreja Urlepa objęła nawet prowadzenie.

Kluczowe minuty goście z Badalony rozpoczęli jednak od trzech rzutów zza łuku. Nawet gdy nie trafiali, to zbierali i ponawiali swoje akcje. Śląsk z kolei stracił skuteczność i finalnie nie miał w jaki sposób wrócić już do gry.

Przegrana walka na tablicach 29:43 była jedną z kluczowych statystyk. Goście łącznie mieli aż 16 zbiórek w ataku. Wrocławianom często brakowało po prostu centymetrów, bo pomimo woli walki Cyril Langevine czy Kerem Kanter nie byli w stanie sięgać tak wysoko, jak chociażby Birgander...

Śląsk z jedną wygraną i siedmioma porażkami jest przedostatni w swojej grupie, ale nadal jest w walce o play-off, do którego awansuje po osiem zespołów z dwóch grup.

WKS Śląsk Wrocław - Joventut Badalona 73:87 (13:22, 22:18, 29:23, 9:24)

Śląsk: Jakub Karolak 27, Travis Trice 14, Aleksander Dziewa 11, Łukasz Kolenda 6, Kodi Justice 6, Kerem Kanter 4, Ivan Ramljak 3, Cyril Langevine 1, Martins Meiers 1.

Joventut: Vladimir Brodziansky 29, Andres Feliz 13, Joel Parra 12, Simon Birgander 11 (14 zb), Albert Ventura 9 (10 zb), Pep Busquets 6, Guillem Vives 5, Kriss Helmanis 2, Arturs Zagars 0.