Niesamowity powrót TBS Śląska. Miażdżąca czwarta kwarta

Niesamowity zwrot sytuacji w meczu kończącym 19. kolejkę Suzuki I ligi. Decka Pelplin wygrała trzy kwarty, a na początku czwartej prowadziła nawet 71:52. TBS Śląsk II Wrocław dokonał jednak niezwykłej rzeczy, zwyciężając 87:73.

Patryk Neumann
koszykarze TBS Śląsk II Wrocław WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: koszykarze TBS Śląsk II Wrocław
Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Decka zaczęła od prowadzenia 5:0. TBS Śląsk szybko odrobił straty. Długo był to wyrównany mecz, ale miejscowi ponownie uzyskali przewagę (36:28. Gdy z dystansu trafili Sebastian Bożenko i Miłosz Góreńczyk był kolejny remis (38:38), ale po 20 minutach Decka prowadziła 44:38.

Koszykarze z Pelplina wykorzystali 7/12 prób za dwa i 8/18 za trzy punkty. Ich główną opcją w ataku był Mateusz Kaszowski. W pierwszej połowie zdobył 19 "oczek" (5/8 za trzy). Rozgrywający skończył zawody z 26 punktami i pozostał najlepszym strzelcem tego meczu, ale to rywale cieszyli się ze zwycięstwa, choć długo nic na to nie wskazywało.

Po zmianie stron Decka przedłużyła świetną serię. W sumie na przełomie drugiej i trzeciej kwarty zdobyła 15 punktów z rzędu i prowadziła 53:38. Niemoc przyjezdnych przerwał dopiero po kilku minutach Jan Wójcik.

Decka wygrała trzy kwarty, a czwartą zaczęła świetnie, bo po sześciu punktach z rzędu prowadziła 71:52. Przez ponad dziewięć kolejnych minut gospodarze zdobyli jednak tylko dwa punkty, a ich przeciwnik aż 35. TBS Śląsk miał dwie serie - odpowiednio 10 oraz 25 "oczek" z rzędu. Przyjezdni nie tylko odrobili straty, ale odnieśli ósme zwycięstwo w sezonie i to bardzo efektowne (87:73).

Goście trafili 19/34 prób za dwa i 12/29 za trzy punkty. Mieli też przewagę w zbiórkach (43:37) i asystach (17:15). Do tego popełnili mniej strat (16 przy 19 gospodarzy). Efektowne double-double skompletował Szymon Tomczak - 20 punktów i 16 zbiórek. Trafił 7/9 prób z gry. Problemy miał tylko z rzutami wolnymi (4/11). Kacper Gordon dołożył 12 "oczek" i dziewięć asyst, a 16 punktów (4/5 za trzy) i pięć zbiórek uzyskał Paweł Strzępek.

Decka Pelplin - TBS Śląsk II Wrocław 73:87 (20:17, 24:21, 21:14, 8:35)

Decka: Kaszowski 26, Kulis 10, Konopatzki 8, Michałek 8, Szczepanik 7, Leśniczak 4, Wyszkowski 4, Sączewski 3, Wąsowicz 3, Pułkotycki 0, Shcherbatiuk 0.

TBS Śląsk: Tomczak 20, Strzępek 16, Gordon 12, Zagórski 10, Bożenko 9, Kozłowski 7, Góreńczyk 5, Wójcik 5, Walski 3.