Jest Goodwin, są zwycięstwa. Beniaminek zrobił swoje

Z Loryn Goodwin w składzie Polonia Warszawa czuje się zdecydowanie pewniej. Efekt jest taki, że beniaminek Energa Basket Ligi Kobiet zrobił kolejny duży krok w kierunku play-off.

Krzysztof Kaczmarczyk
Loryn Goodwin PAP / Adam Warżawa / Loryn Goodwin
Beniaminek nie zamierzał w Gdyni niczego zostawiać przypadkowi i od pierwszych minut mocno ruszył po swoje - już po pierwszej kwarcie Polonia miała 15 "oczek" przewagi.

Rekordowo ekipa ze stolicy prowadziła nawet 31:12, ale młode i ambitne rywalki nie dawały za wygraną. W pogoni pomogła seria 10:0, a w ostatniej kwarcie zmniejszyły straty do zaledwie pięciu punktów (53:58).

Sytuację uspokoiła "trójką" Teja Gorsić, a ważne akcje kończyła Martyna Leszczyńska i ósma wygrana w sezonie Polonii stała się faktem.

Wygrana dodajmy jak najbardziej zasłużona - podopieczne Macieja Gordona prowadziły przez 39 minut i 37 sekund.

Tradycyjnie nad wszystkim czuwała Loryn Goodwin, która tylko potwierdza "cyferkami" jak ważną postacią jest dla swojego zespołu. W Gdyni jej linijka statystyczna wyglądała następująco: 18 punktów, 11 zbiórek i sześć asyst.

GTK Gdynia - SKK Polonia Warszawa 61:74 (12:27, 17:15, 14:14, 18:18)

GTK: Anna Wińkowska 19, Aleksandra Parzeńska 13, Marta Marcinkowska 13, Jowita Ossowska 10, Julia Piestrzyńska 4, Joanna Kobylińska 2, Julia Niemojewska 0 (11 as), Magdalena Szulc 0.

Polonia: Loryn Goodwin 18 (11 zb), Teja Gorsić 15, Martyna Pyka 15, Martyna Leszczyńska 8 (10 zb), Klaudia Sosnowska 8, Anna Pawłowska 4, Marta Mistygacz 4, Weronika Preihs 2, Anna Janczak 0, Gabriela Kluczyńska 0, Natalia Bucyk 0, Maria Wybraniec 0.