Fatalne wieści dla Lakers. Znów chodzi o Davisa!

Anthony Davis może mówić o sporym pechu. Podkoszowy Los Angeles Lakers niedawno wrócił do gry po problemach z kolanem, a teraz znów czeka go przerwa. I to spora.

Patryk Pankowiak
Anthony Davis Materiały prasowe / NBA / YouTube / Na zdjęciu: Anthony Davis
Jak poinformował w czwartek klub z Kalifornii, Anthony Davis będzie pauzował przez minimum cztery najbliższe tygodnie. Później jego stan zdrowia ponownie oceni lekarz.

Badanie rezonansem magnetycznym wykazało, że 28-latek w środowym meczu przeciwko Utah Jazz skręcił kostkę. Jest to efekt przypadkowego nadepnięcia na stopę środkowego rywali, Rudy'ego Goberta.

Davis może mówić o wielkim pechu. Jeszcze niedawno, bo od ostatnich dni 2021 roku do końcówki stycznia, opuścił aż 17 spotkań Los Angeles Lakers przez problemy z kolanem. Teraz znów czego go długa przerwa.

LeBron James powiedział, że jego drużynowy kolega musiał opuszczać halę o kulach. "Jeziorowcy" w tamtym meczu pokonali Jazz 106:101, a wspomniany James 15 ze swoich 33 punktów rzucił w samej czwartej, decydującej kwarcie (więcej TU).

Anthony Davis w tym sezonie w 37 meczach zdobywał dotychczas średnio 23,1 punktu, 9,7 zbiórki i 2,3 bloku. Lakers z bilansem 27-31 plasują się aktualnie na dziewiątym miejscu w Konferencji Zachodniej. Po przerwie na Weekend Gwiazd (18-20 luty), drużynę z Kalifornii w tym miesiącu czekają jeszcze dwa mecze.

Wygrali, ale trener studzi nastroje. "Idziemy krok po kroku, o play-offach pomyślimy później"

Czy Davis to najlepszy podkoszowy w NBA?