Ten wynik daje Legii duże nadzieje. Co dalej ze Strahinją Jovanoviciem?

Legia Warszawa przegrała pierwszy meczów ćwierćfinałów FIBA Europe Cup z Unahotels Reggio Emilia 68:71. - Mieliśmy swoje szanse, zadecydowały detale - mówi Wojciech Kamiński, trener stołecznej ekipy.

Krzysztof Kaczmarczyk
S Jovanović Materiały prasowe / Marcin Bodziachowski / Na zdjęciu: S. Jovanović
Szkoda. Legia jeszcze w połowie czwartej kwarty prowadziła 65:57, ale potem "dostała" serię 0:11. Na finiszu miała jeszcze szansę, ale dwukrotnie spudłował Robert Johnson.

- Mieliśmy swoje szanse, ale w czwartej kwarcie chyba zabrakło trochę doświadczenia i zimnej krwi, żeby utrzymać te 8 punktów przewagi - przyznał Wojciech Kamiński.

Dwie główne przyczyny porażki? - Trochę zawiodła skuteczność. Rywale mieli też dużo doświadczenia i umiejętności. Szczególnie było to widać po Cinciarinim - dodał "Kamyk".

Włoski rozgrywający był kluczową postacią ekipy Unahotels Reggio Emilia. Rozegrał znakomite zawody, w których rozdał 14 asyst, ale w kluczowym momencie trafił też arcyważną "trójkę".

Z przegranej różnicą trzech "oczek" tragedii nie robi doświadczony rozgrywający Łukasz Koszarek. Dlaczego? - Z doświadczenia wiem, że lepiej w takich zdradliwych dwumeczach lepiej przegrać trzema punktami, niż wygrać jednym, bo lepiej jest jechać i atakować, niż bronić nikłego zwycięstwa - powiedział przed kamerami TVP Sport.

Koszarek zapisał w statystykach 3 punkty i osiem asyst. Na swojej pozycji nie miał tak naprawdę zmiennika, bo w składzie zabrakło Serba Strahinji Jovanovicia. Dlaczego tak się stało? Okazuje się, że zawodnik w Legii już nie zagra pomimo, że formalnie nadal pozostaje jej zawodnikiem.

- To nasza decyzja. Rozmawialiśmy z nim i jego agentem. Ma zielone światło na szukanie sobie nowego pracodawcy - tłumaczy Kamiński.

Decyzja została podjęta po weekendowym meczu z Enea Abramczyk Astorią Bydgoszcz. - Wynika ze względów czysto sportowych. O detalach nie chciałbym jednak teraz mówić - dodał Kamiński.

Legia rewanż w Bolonii z Unahotels Reggio Emilia rozegra w środę 16 marca. Początek meczu o godz. 20:30. Relacja na WP SportoweFakty.