Wygrali wysoko bez najlepszego strzelca ligi. Sensation Kotwica trafiła 21 "trójek"

Koszykarze Sensation Kotwicy Kołobrzeg wysoko wygrali w 31. kolejce Suzuki I ligi (106:83). W Pruszkowie poradzili sobie bez kluczowego strzelca trafiając aż 21 "trójek". Dla gospodarzy 26 punktów zdobył Adrian Suliński.

Patryk Neumann
koszykarze Kotwicy Kołobrzeg WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: koszykarze Kotwicy Kołobrzeg
Goście poradzili sobie bez najlepszego strzelca Suzuki I ligi. Remon Nelson zdobywa średnio po 18,8 punktu, ale jego w Pruszkowie zabrakło. Pomimo tego Sensation Kotwica akurat w tym meczu nie miała żadnych ofensywnych problemów. Ekipa z Kołobrzegu z bilansem 21-8 umocniła się na trzecim miejscu w tabeli.

W trudnej sytuacji jest Znicz Basket, który doznał 22. porażki. Podobnie, jak inne ekipy ze strefy spadkowej (PGE Turów Zgorzelec i Księżak Łowicz) pruszkowianie mają siedem zwycięstw i coraz mniejsze szanse na utrzymanie. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 8:2 i 17:11. Sześć punktów zdobył dla nich na początku Karol Dębski, a osiem Adrian Suliński.

Pierwsza kwarta była ofensywna z obu stron. Lepiej finiszowała jednak Sensation Kotwica, która odrobiła straty, a po serii siedmiu punktów prowadziła 29:25. W kolejnej odsłonie Znicz Basket zdobył tylko dziewięć "oczek", a jego rywal utrzymał poziom z pierwszej części. To oznaczało, że po 20 minutach faworyt, który trafił 10/22 prób z dystansu prowadził 55:34.

Rekordowo Sensation Kotwica miała 29 punktów przewagi, a goście ostatecznie zwyciężyli 106:83. W drugiej połowie Znicz Basket nie zdołał nawet na chwilę zagrozić wyżej notowanemu przeciwnikowi. Gospodarze trafili łącznie 10/22 prób za trzy punkty, ale to niewiele przy tym, co zrobiła Sensation Kotwica (21/40).

W pozostałych rzutowych elementach lepsi byli pruszkowianie, którzy mieli jednak mniej zbiórek (30:40) i asyst (19:32). Ich najlepszym strzelcem z 26 punktami był Adrian Suliński. Trafił 10/14 prób z gry w tym 4/6 z dystansu. W Sensation Kotwicy siedmiu koszykarzy zdobyło minimum 10 punktów. Najwięcej (18) miał Patryk Wieczorek (6/8 za trzy).

Znicz Basket Pruszków - Sensation Kotwica Kołobrzeg 83:106 (25:29, 9:26, 27:32, 22:19)

Znicz Basket: Suliński 26, Adamczyk 12, Dębski 11, Walczak 11, Bodych 7, Michalski 7, Kamiński 6, Kopciński 3, Czosnowski 0, Sowa 0, Tokarski 0.

Sensation Kotwica: Wieczorek 18, Kowalenko 14, Itrich 13, Kutta 12, Pieloch 11, Śmigielski 11, Długosz 10, Jakubiak 9, Kurpisz 8, Kolasiński 0.