Co to był za szalony mecz! O wszystkim decydowała trzecia dogrywka

Nie 40 minut, a... 55 minut walczyli koszykarze Legii Warszawa i Trefla Sopot o zwycięstwo w ostatnim swoim meczu rundy zasadniczej Energa Basket Ligi. Finalnie po trzech dogrywkach lepsi okazali się goście, którzy wygrali 109:104.

Krzysztof Kaczmarczyk
Josh Sharma WP SportoweFakty / Artur Lawrenc / Josh Sharma
To było jedno z najbardziej szalonych spotkań tego sezonu w Energa Basket Lidze! Obie drużyny miały swoje szanse na triumf. Ostatecznie mecz wziął Trefl, który... grał o nic.

Spotkanie od początku było wyrównane, a żadna z ekip nie była w stanie zbudować jakiejś szczególnej przewagi.

Legia nieco lepiej zaczęła grać dopiero po zmianie stron. Na finiszu czwartej kwarty miała też swoją akcję, żeby wygrać - niestety dla siebie dość łatwy rzut, jak na siebie, spudłował Robert Johnson.

W pierwszej dogrywce i akcji na zwycięstwo piłkę zgubił Grzegorz Kamiński, a w drugiej dogrywce minutę przed końcem gospodarze prowadzili już 96:90, żeby... dać sobie trafić dwie "trójki". Gospodarze znów mieli akcję na wygraną, ale tym razem nie trafił Muhammad-Ali Abdur-Rahkman.

Trzecia dogrywka okazała się ostatnią, bo Trefl zaczął ją od serii dziewięciu punktów z rzędu. Legia na tą serię nie była już w stanie zareagować, a to kosztowało ją finalnie szóstą domową porażkę w sezonie.

Podopiecznym Wojciecha Kamińskiego porażka finalnie nic nie zrobiła. Swój mecz przegrały bowiem też Twarde Pierniki Toruń, a to pomiędzy tymi zespołami rozstrzygało się szóste miejsce po rundzie zasadniczej.

Treflowi finalnie zabrakło jednego zwycięstwa do play-off. W Warszawie szalał Josh Sharma, który uzbierał 28 punktów (10/12 z gry) i 12 zbiórek. Sopocianom czkawką odbijać się będzie m.in. ostatnia domowa porażka z Polskim Cukrem Pszczółką Startem Lublin...

Legia Warszawa - Trefl Sopot 104:109 (16:15, 15:22, 22:17, 23:22, d1. 12:12, d2. 8:8, d3. 8:13)

Legia: Robert Johnson 26, Grzegorz Kulka 15, Adam Kemp 14 (14 zb), Raymond Cowels 11, Łukasz Koszarek 9, Dariusz Wyka 9, Jure Skifić 7, Grzegorz Kamiński 7, Muhammad-Ali Abdur-Rahkman 6, Jakub Sadowski 0, Szymon Kołakowski 0.

Trefl: Josh Sharma 28 (12 zb), Karol Gruszecki 19 (10 zb), Darrin Dorsey 19, Angelo Warner 12, DeAndre Davis 12 (10 zb), Michał Kolenda 8, Paweł Leończyk 6, Daniel Ziółkowski 5, Mateusz Szlachetka 0.