Odarci ze złudzeń. Odrodzenia nie było

Ponownie obdarci ze złudzeń. Grupa Sierleccy Czarni Słupsk nie zdołali przejść metamorfozy i ponownie dostali lekcję koszykówki od Śląska Wrocław. Podopieczni Andrej Urlepa tym razem wygrali 91:66 i są o krok od finałów Energa Basket Ligi.

Krzysztof Kaczmarczyk
Na zdjęciu (od lewej): Kerem Kanter, Ivan Ramljak i Mikołaj Witliński PAP / Marcin Gadomski / Na zdjęciu (od lewej): Kerem Kanter, Ivan Ramljak i Mikołaj Witliński
Miała być większa energia i lepsza skuteczność - to były warunki do tego, żeby Czarni mogli nawiązać walkę ze Śląskiem i doprowadzić do remisu w serii.

Już jednak pierwsza kwarta pokazała, że beniaminek w tej serii nie jest sobą, a może inaczej, że Śląsk psychologicznie, fizycznie i sportowo jest poza zasięgiem.

Po wspomnianej pierwszej kwarcie goście prowadzili 28:12 i mieli 12/17 z gry. Czarni z kolei ponownie pudłowali na potęgę (0/7 z dystansu).

Wrocławianie byli cały czas w ruchu. Doskonale się szukali piłką i nie forsowali rzutów z dystansu - efekt był taki, że wykorzystali 20 z 23 rzutów za dwa punkty do przerwy.

I po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wszystko toczyło się pod dyktando wrocławian, którzy odjechali rywalom rekordowo na 31 "oczek" pewnie dowożąc drugą wygraną w półfinałowej serii do końca. Łącznie oba mecze ekipa Andreja Urlepa wygrała różnicą aż 45 punktów!

Z ruchu graczy Śląska i doskonałego "widzenia siebie" wyszło 30 asyst - 10 z nich miał Travis Trice, który w czwartek zupełnie nie forsował swojej gry (oddał ledwie 7 rzutów z gry).

O ile z defensywy Czarnych trener Mantas Cesnauskis po pierwszym meczu był w miarę zadowolony, to tym razem nawet to nie funkcjonowało. A skuteczność? Wystarczy napisać, że Marek Klassen miał 2/10 za trzy, Beau Beech 1/7, a William Garrett 3/12 z gry.

Najjaśniejszą postacią w drużynie był bez dwóch zdań Dawid Słupiński. Aktywny, skuteczny i waleczny. Brawa należą się również fanom Czarnych, którzy przez cały mecz dopingowali dokładnie tak samo swoich fanów. Wynik dla nich nie miał żadnego znaczenia.

Teraz rywalizacja przenosi się do Wrocławia i Śląsk będzie miał wielką szansę zamknąć serię. Trzeci mecz zaplanowano na niedzielę 8 maja (godz. 20:40).

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk - WKS Śląsk Wrocław 66:91 (12:28, 22:31, 12:18, 20:14)