To był gorący okres! PLK wróci do gry z dużą liczbą nowych twarzy

Energa Basket Liga wraca po dwóch tygodniach przerwy. W tym czasie nikt jednak nie narzekał na nudę związaną z tymi rozgrywkami! Działo się bowiem w temacie transferów. Kluby zmieniały na potęgę, dlatego w składach pojawiło się dużo nowych postaci.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk

Wyrwane serca Pierników

Twarde Pierniki Toruń składu ruszać by nie chciały, ale zmusił ich do tego rynek. Bogatsi przyszli po liderów: Maurice'a Watsona i Trevora Thompsona. Rewelacja rozgrywek musiała zatem szukać zastępstw.

Właśnie dzięki temu od najbliższego weekendu w Energa Basket Lidze będzie można oglądać Meksykanina Daniela Amigo czy Chorwata Roko Rogicia. Obaj mają zadebiutować już podczas sobotniego meczu swojego nowego klubu w Słupsku.

Watson i Thompson poprzeczkę zawiesili bardzo wysoko, zatem Amigo i Rogić na pewno nie unikną porównań do tej dwójki. To będzie dla nich duże wyzwanie.

Zobacz także: Twarde Pierniki załatały dziury. Czy to nadal będzie postrach PLK?

Polub Koszykówkę na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (2)
 • Asphodell Zgłoś komentarz
  Potencjalnie te zmiany mogą nam wyjść na plus. Trevora i MO rywale mieli już rozpracowanych a nasz styl gry nie był wielką tajemnicą. Nowi zawodnicy będą grać inaczej, trener na bank
  Czytaj całość
  przygotuje nowe zagrywki i znów będziemy niewiadomą. Trzeba to wykorzystać. Oczywiście w pierwszych meczach cudów się nie spodziewajmy, to czas na zgranie. Najważniejsze to dostać się do PO.
  • JARASS Zgłoś komentarz
   Meksykanin jeszcze w Toruniu chyba nie grał,obyśmy mogli po sezonie powiedzieć o nim: "Niezły był z Ciebie Amigo" ;o)