• 19 : 22
  • 20 : 28
  • 11 : 20

Polska - Rosja 63:78

Rzut Zyskowskiego nic już nie mógł zmienić. W pełni zasłużone zwycięstwo Rosjan. My mamy nad czym myśleć, bo poważny pograł z nami jak chciał

Dwójeczka, trójeczka i Rosja znów daleko, że ho ho...

Przerwa dla Rosji

Garbacz dołożył punkty z kontry, no wygląda to na tablicy ciut lepiej

Pracujemy nad wynikiem, Kulig skutecznie z dystansu

Przerwa dla Polski

Ivlev z góry. Rosjanie dobrze się bawią w Arenie

Vorontsevich po raz czwarty z dystansu, Baburin po raz drugi. Takie ciosy można powiedzieć kończący

3 minuty 49 sekund - tyle czekaliśmy na pierwsze punkty Polaków w czwartej kwarcie. Zdobył je Zyskowski z linii rzutów wolnych

Ekhm... To już chyba ciężko to będzie uratować

Kolejna minuta za nami, a wynik stoi. Zamiast punktować gubimy piłki

Trudno odrabiać straty, nie zdobywając punktów. W sumie to logiczne

Mieliśmy gonić, a tu klops. "Trójka" Strebkova

Mozgov bezbłędny z linii. Chyba by mu już wystarczyło tych punktów...

No to jak będzie?

Jest nadzieja! Waczyński w samej końcówce rozprowadził kontrę, punkty zdobył Kolenda! Będą jeszcze emocje

Rosjanie punktują jak chcą - już 28 "oczek" w tej części

Cel wpakował drugą "trójkę", ale tu trzeba coś wybronić panowie

Po czasie Rosjanie już grali, a nasza defensywa spała - Astapkovich kończy z faulem

Waczyński bezbłędny na linii, straty maleją do "jednocyfrówki"

Vorontsevich odpalił trzy rzuty zza łuku w moment, co to się tam dzieje w tej gliwickiej Arenie!?

Dwie trójki trafia Vorontsevich, a w Polsce w końcu z gry punktuje Michalak, który też trafił zza łuku... Ależ nas biją w tej części Rosjanie

Alleluja! W końcu coś się udało - Olejniczak równo z syreną czasu akcji

I do znudzenia... Mozgov katem Polaków. 16:0 - to seria Rosjan

Mozgov nad koszem, kończy z faulem. Jest coraz gorzej

Astapkovich z dystansu - Rosja zaczyna od serii 9:0, a tak wysoko nie prowadziła jeszcze w tym spotkaniu

Delikatnie mówiąc to nie jest dobre wejście w drugą połowę naszej kadry...

Mozgov ponownie - tym razem zebrał i dobił. Bez problemu

Mozgov jest nie do zatrzymania pod koszem. Parametry, siła... Nie ma mocnych na niego

Czy Polacy dowiozą wygraną do końca?

Wracamy do gry w finale Energa Cup 2021

Rosjanom też nie udało się nic wykreować, zatem wynik ani drgnął - mamy 3 "oczka" przewagi przed drugą połową

Dwie straty Polaków i Rosjanie mają 5 sekund na swoją ostatnią akcję

Uciekł Baburin i już tylko 3 punkty zostały z całej przewagi

Gramy falami. Czasem wpada, czasem nie... Ważne, żeby na przełomie czerwca i lipca wszystko wpadało w Kownie

Teraz z faulem kończy Kardanakhishvili i Rosja już bardzo blisko

Teraz Mozgov trafił pomimo faulu Hrycaniuka oraz tego, że... stracił soczewkę

Michalak za trzecim podejściem w końcu wykorzystał oba rzuty wolne

Baburin z dystansu, Kulagin z dystansu - Rosja poczuła dystans

Doskonale za plecy uciekł Zyskowski, gdzie dostrzegł go Hrycaniuk

O fatalnym początku już nikt nie pamięta. Trafia Koszarek, a Polska ma rekordową przewagę

Czy Jakub Garbacz powinien pojechać do Kowan na turniej kwalifikacyjny do IO?

Odważnie dziś gra Kolenda, skutecznie Zyskowski - jesteśmy +10

Gafurov dał pierwszą "trójkę" Rosjanom, ale szybko tym samym odpowiedział Zyskowski

Polacy złapali rytm, Kolenda odważnie pod kosz i przewaga rośnie

Seria trwa - trafia Zyskowski. Pierwszy skuteczny rzut za 2 punkty naszej kadry

W pierwszej kwarcie Polacy nie trafili żadnego rzutu za 2 punkty - 0/6 w tym elemencie. Na szczęście wpadło 3 z 6 rzutów zza łuku

Wyszliśmy z marazmu, zaliczyliśmy serię 10:0 i prowadzimy po pierwszej kwarcie!

Tym razem faul wymusił Kolenda i on też ma dwa rzuty wolne

Zyskowski z linii 2/2

Garbacz melduję się "trójeczką", czyżby coś zaczęło działać w końcu?

Szybki atak. Rzutem za 3 punkty. Wykończył Balcerowski!

Baburin dał "niedolota", ale piłkę złapał i dobił Vorontsevich

Powiedzieć, że ten mecz nie jest porywający, to jakby nic nie powiedzieć...

Coś wpadło, w sensie tylko raz

Jest szans podreperować konto - Michalak wędruje na linię

Waczyński z dystansu - w końcu ruszyło! Rosja jednak ma tych punktów troszkę więcej

Polacy mają pozycję, ale nie mają skuteczności... już 2 i pół minuty bez punktów

Mozgov nieźle "pomasował" się z Hrycaniukiem, ale w końcu go przepchnął i otworzył wynik spotkania

Przed meczem jeszcze miła uroczystość - uhonorowany został sędzie Janusz Calik, który w sezonie 2020/2021 zakończył swoją bogatą, 35-letnią karierę sędziowską!

W Arenie Gliwice już po prezentacji oraz po hymnach, za chwilę zaczynamy finał Energa Cup 2021

W porównaniu z sobotnim meczem z Meksykiem w naszej kadrze doszło do jednej zmiany - Aleksandra Dziewę zastąpił Aleksander Balcerowski

Spotkanie rozpocznie się z 10-minutowym opóźnieniem

W sobotnich półfinałach Polacy pokonali Meksykanów 80:75, a Rosjanie nie pozostawili złudzeń Tunezyjczykom, gromiąc ich 69:42

Czy Polacy pokonają Rosjan w finale Energa Cup 2021?