Kokpit Kibice

Kulturysta skrytykował kolegę. Bo dużo zarabia, ale o pieniądze prosi internautów

Krystian Wolski wrzucił kamień do ogródka środowiska kulturystki. Sportowiec skrytykował konkurentów, którzy organizują publiczne zbiórki pieniędzy na spełnianie swoich ambicji.
Dawid Borek
Dawid Borek
Krystian Wolski Facebook / Na zdjęciu: Krystian Wolski

W 2016 roku Krystian Wolski wywalczył między innymi mistrzostwo Śląska, triumfował w zawodach "Kamienna Rzeźba" w Strzegomiu, a także został mistrzem Polski juniorów. Obecnie przygotowuje się do kolejnych zmagań.

Kulturysta opublikował na Facebooku wpis, w którym skrytykował konkurencję. W stanowczych słowach odniósł się do zawodniczek i zawodników, którzy organizują zbiórki pieniędzy na wyjazd na mistrzostwa Europy w Santa Susana. Wspomniał między innymi o mistrzu Polski w konkurencji fitness plażowe. - Większego pierd****ia, za przeproszeniem, to nigdy nie słyszałem - napisał Wolski.

Mistrzostwa Europy w Santa Susanna odbędą się w maju. W tym roku impreza rozpocznie się drugiego dnia tego miesiąca, zakończy się pięć dni później. Aby udać się do Hiszpanii, pewna grupa kulturystów prosi o wsparcie fanów w popularnym serwisie umożliwiającym "zrzutkę" pieniędzy. Potrzebne kwoty do najwyższych nie należą - wahają się między 2500 a 3000 złotych.

- Mistrzostwa Europy odbywają się rok w rok w tym samym terminie, więc czy tak ciężko jest jest uzbierać w rok czasu na wyjazd? Wiedząc, że startuje się na mistrzostwach Polski z założeniem powołania do kadry? - zastanawia się Wolski, dopytując o cel wyjazdu na mistrzostwa Europy zawodników spoza czołówki mistrzostw Polski. - Wycieczka za cudze pieniądze? Bo chyba nie walka o najwyższe podium - dopytuje Wolski.

Podobnie jak Wolski, wspomniany przez niego kulturysta jest także trenerem personalnym, oferując między innymi porady przez internet. Właśnie to budzi jego największe zdziwienie. Wolski wylicza bowiem, że zajmując się treningami personalnymi można zarobić naprawdę pokaźne pieniądze. - Trener personalny to chyba jeden z bardziej opłacalnych zawodów w Polsce. Średnia stawka to 80-100 zł za godzinę. Prosta matematyka: niech każdy robi chociaż cztery treningi dziennie, 3 razy w tygodniu, to daje nam 12 treningów po 100 zł, więc 1200 zł tygodniowo! - tłumaczy.

Zakładając pracę przez 40 tygodni, trener personalny zarabia niespełna 50 tysięcy złotych rocznie. - Nawet odliczając wydatki związane z przygotowaniami, odłożyć 3000-3500 zł jest tak ciężko? Gdzie co drugi ma teraz telefon warty kilka tysięcy.
I teraz się pytam jakim systemem wartości kierują się takie osoby, zakładając zrzutkę? Zdrowe, trenujące i myślące osoby - kończy wpis Wolski.

ZOBACZ WIDEO PBN: Damian Jonak żałuje, że nie zakończył walki efektownym nokautem

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×