Diamentowa Liga. Problemy w Dosze, start Liska przełożony

Piotr Lisek nie miał możliwości pierwszego występu w sezonie w piątkowy wieczór w Doha. Konkurs tyczkarzy w mityngu Diamentowej Ligi został przełożony ze względu na zbyt silny wiatr. Na 400 m wystartowała za to Natalia Kaczmarek.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Piotr Lisek Instagram / piotr.lisek.pv / Na zdjęciu: Piotr Lisek
O godz. 17:10 na mityngu Diamentowej Ligi w Doha miał rozpocząć się konkurs tyczkarzy. Wśród zgłoszonych zawodników znalazł się m.in. Piotr Lisek, czekający na pierwszy występ w sezonie letnim.

Niestety, nasz multimedalista mistrzostw świata czy Europy musi poczekać na pierwsze oficjalne skoki do soboty. Ze względu na zbyt silnie wiejący wiatr organizatorzy byli zmuszeni przełożyć konkurs.

Warunki nie sprzyjały też sprinterkom na bieżni na dystansie 400 m, wśród których pojawiła się Natalia Kaczmarek. Nasza lekkoatletyka wystartowała z pierwszego toru i zajęła szóste miejsce z czasem 52,54 s. Wygrała Marileidy Paulino (51,20 s)

Bohaterem dnia w Dosze okazał się oszczepnik Anderson Peters. Pochodzący z Grenady zawodnik wygrał zawody z fantastycznym rezultatem 93,07 m - to piąty rezultat w historii!

ZOBACZ WIDEO: To się nazywa moc! Zobacz, co wyczarowała Anita Włodarczyk

Z kolei rekord mityngu w biegu na 400 metrów przez płotki mężczyzn ustanowił Alison dos Santos. Brazylijczyk wygrał ze świetnym czasem 47,24 s. Na drugim miejscu na podium znalazł się Rai Benjamin (47,49 s), trzeci był Thomas Barr (49,67 s).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×